Хто він – український ІТ-спеціаліст?

12:35, 08-02-2021

Портал DOU, що створений для розповсюдження новин, аналітичних статей та свіжої інформації, пов'язаної з інформаційними технологіями, оприлюднив  портрет українського ІТ-спеціаліста  https://dou.ua/lenta/articles/portrait-2020/.

Проведене опитування показало, що в 2020 році частка жінок зросла до 25%, а от частка розробників зменшилася до 46%, найпопулярніші посади серед студентів — Junior Software Engineer, Software Engineer, Junior QA.

Найпопулярніших ІТ-посад, які набрали понад 100 анкет

А ось, що цікаво? У більшості ІТ-спеціалістів все ж є диплом про отримання вищої освіти, а у деяких навіть два. Майже у чверті Senior PM дві вищих освіти, а найбільша кількість кандидатів наук серед Data Scientist’ів — 9,4%. Не знайшлося опитуваних із середньою освітою серед Business Analyst, SysAdmin і Data Science. Натомість найбільша кількість спеціалістів із середньою освітою (від 3 до 4%) серед Support, DevOps, System Architect.

Не втратьте можливість увійти в ІТ-команду в майбутньому. Вибирайте спеціальність 121-Інженерія програмного забезпечення.