Граматичні особливості вивчення іноземної мови

12:18, 18-02-2021

Практична граматика є одним з основних компонентів усіх навчальних ситуацій з іноземної мови. Якщо Ви не володієте основними граматичними категоріями, то повноцінне спілкування ні в письмові, ні в усній формі є неможливим.

В наш час,  фахівець в сфері ІТ повинен вміти:

• читати та перекладати;
  • обговорювати автентичний англомовний матеріал, опрацьовувати автентичну наукову літературу зі спеціальності;
  • працювати з діловою документацією (писати листи, резюме, складати контракти і т.д.).

Також, обов’язковим є володіння навичками усного спілкування. Всі зазначені вміння відповідають, якраз, граматичному рівню мови.

Під час практичних занять з англійської мови передбачається вже наявність, у студентів ІТ спеціальностей, певних базових знань з граматики, тому, доцільним є систематизувати та удосконалити граматичні навички протягом І-ІІ курсів вивчення дисципліни. Особливу увагу необхідно звернути на особливості вживання граматичних конструкцій в англійській мові, адже неправильне їх використання призводить до розбіжностей у системах взаємодіючих мов. Також, виникають проблеми із вживанням англійських граматичних категорій, які відсутні в українській мові, наприклад Participle, Gerund, форми неправильних дієслів і т.д.

Варто зазначити, що навчання граматиці є важливим компонентом навчального процесу та має проводитись невідривно від мовленнєвої діяльності. Граматичні вправи повинні бути продуктивні та складатися з різного роду завдань таких, як:

• відкрити дужки;
  • закінчити речення;
  • вставити пропущену граматичну конструкцію;
  • скласти діалог;
  • виконати усний переклад з англійської мови на українську та навпаки.

Під час опрацювання нового матеріалу повинні використовуватися схеми, таблиці, тощо. Граматичний матеріал повинен бути організований таким чином, щоб граматичні явища поєднувалися з лексичними, тобто навчальні матеріали підбираються так щоб, граматичний і лексичний матеріал відповідав темі і ситуації.

Отже, під час засвоєння граматики студентами ІТ спеціальностей, особлива увага приділяється теорії з використанням наочності, а також поєднанню засобів навчання. Майбутні спеціалісти повинні розуміти комунікативну спрямованість відповідних граматичних структур та розглядати навчання іноземній мові як оволодіння системою.

Науково-методичне повідомлення підготувала
доцент кафедри іноземних мов Камінська Ірина Тарасівна