Універсальність та варіативність професії документознавець

14:25, 18-02-2021

Кафедра документознавства та інформаційної діяльності Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва Державного університету телекомунікацій готує фахівців за освітньою програмою «Документознавство та інформаційна діяльність» для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»!

Документознавець – це висококваліфікований фахівець у діловодстві та документознавстві, який забезпечує порядок в паперах організації. Споріднені професії: фахівець інформаційного, аналітичного, архівного, адміністративного, кадрового підрозділів, архівіст, секретар-референт, організатор діловодства, спеціаліст служби діловодства організацій, установ, фірм різного профілю, референт-перекладач, копірайтер та ще чимало цікавих посад.

Особливістю професії документознавець є її універсальність та варіативність. Універсальність полягає у можливості застосування отриманих знань та навиків в усіх сферах життя: бізнесі, політиці, культурі та інших сферах. Варіативність говорить про те, що випускник може обіймати різноманітні посади, перелічені вище.

Дана професія на сучасному ринку праці набуває обертів щодня. Це обумовлено бурхливим розвитком економіки, електронного документообігу та online роботи, що стала невід’ємною складовою майже кожної компанії. Інформація, у всіх її проявах, сприймається як товар, що користується попитом. Пошук її, обробка і зберігання вимагає істотних фінансових, трудових, часових і матеріальних витрат. Мінімізувати ці витрати допомагають документознавці, які знають таємниці професії, вміють вести документообіг, володіють навичками оптимізації роботи з інформаційними потоками та багато іншого. Як наслідок, фахівці-документознавці мають стійкий попит практично у всіх сферах життєдіяльності людини. А у світовому масштабі документознавці користуються великою популярністю серед роботодавців.

Завдяки інноваційному змісту навчання кафедра Документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій надає не лише фундаментальні теоретичні знання, але й практичні навички, проводячи заняття з електронного урядування та електронного документообігу разом із партнерами кафедри – Центром комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс». Успішно навчаючись, випускники отримують сертифікати, що допомагають віднайти перше робоче місце за фахом та дуже швидко обійняти керівну посаду з гідною заробітною платнею.

Незважаючи на те що існує думка про монотонність цієї професії, ми абсолютно переконані та наполегливо стверджуємо, що робота фахівця-документознавця цікава і різноманітна. Адже це та людина в компанії, яка перша отримує документи й відповідно володіє найактуальнішою інформацією про нововведення. Часто документознавець - єдина людина, крім вищого керівництва, яка знає всі ділові секрети організації. Окрім цього, маючи підприємницьку схильність і отримуючи досвід роботи в галузі документаційного забезпечення управління персоналом, документознавець може організувати власний бізнес, наприклад, створити аудиторську компаніюі надавати послуги приватним чином.

Обираючи навчання у Виші обов’язково слід враховувати науково-технічну базу кафедри, а також можливість проходження практики в компаніях-партнерах, список яких на нашій кафедрі постійно збільшується.

Усіх охочих щиро запрошуємо відвідати кафедру Документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій!