XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Сім аргументів на користь професії архівіста

10:29, 26-02-2021

Кафедра документознавства та інформаційної діяльності Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва Державного університету телекомунікацій готує фахівців за освітньою програмою «Документознавство та інформаційна діяльність» для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»!

Архівіст – знавець архівної справи. Основне призначення цієї професії – це збирати та зберігати документальні багатства країни та використовувати їх в інтересах суспільства, держави зокрема. Розуміння цінності й сутності цієї професії можна побачити в нижченаведених аргументах:

  1. Інноваційний напрям діяльності. Робота архівіста не лише цікава, а й сучасна, тісно повʼязана зі швидким розвитком та  широким використанням інформаційних технологій, здатністю засвоювати інноваційні продукти. Електронний документообіг, електронні архіви, цифровізація, Інтернет-презентації, технології пошуку ретроспективної інформації в соціальних мережах свідчать про те, що вся діяльність з управліня архівами та архівними інформаційними ресурсами переміститься в Інтернет. Сучасний архівіст має широкий спектр можливостей, повʼязаних з унікальними технологіями та зростанням ролі архівів як специфічної інформаційної системи. Використання інформаційних технологій і глобальної мережі комунікацій сприятиме професійному зростанню як в рамках державної архівної служби, так і поза державною сферою діяльності.

  1. Наявність вакансій на ринку праці. Архівіст затребуваний в різних установах, організаціях, на підприємствах. Державні архіви та органи управління архівною справою, трудові архіви, архіви органів законодавчої, виконавчої влади та судових установ, архіви страхових і фінансових компаній, державних та комерційних банків, архіви РАГСів, державні нотаріальні архіви, архіви громадських організацій, архіви закладів освіти, архіви та рукописні відділи наукових установ, музеїв і бібліотек завжди потребують кваліфікованих спеціалістів, добре обізнаних у питаннях документообігу, зберігання та використання архівних ресурсів.
  2. Необхідність і можливість підвищувати рівень професійної майстерності. Підвищення рівеня професіоналізму архівіста визначається як обʼєктивними, так і субʼєктивними чинниками. До обʼєктивних чинників слід віднести затребуваність професійної майстерності архівіста зі сторони юридичних, фінансових служб установ, підприємств та організацій чи користувачів архівною документацією. Швидке і якісне надання інформаційних послуг узалежнене від професійного рівня архівіста. Субʼєктивним  фактором є прагнення самого працівника архіва до самоудосконалення, засвоєння новітніх технологій роботи з документами.
  3. Перспективи карʼєрного зростання. Карʼєрне зростання стає можливим за умови підвищення професійного рівня та наявності надпрофесійних навичок (soft skills), повʼязаних з особистими якостями архівіста ‒ критичне мислення, відповідальність, організованість, пунктуальність, дисципліна, комунікабельність, менеджерські здібності, лідерство. Архівіст з часом може обіймати посади провідного архівіста, завідувача відділу архіву, завідувача/директора архіву, начальника управління, директора департаменту Державної архівної служби. Навички управлінця трудомістким інформаційним процесом притаманні сучасному архівісту.
  4. Творча складова: можливість наукових досліджень. Документи архівів є потужною джерельною базою наукових студіювань. Широка палітра напрямів наукової роботи архівіста ‒ архівознавчі дослідження (теорія та наукові методики комплектування, обліку, зберігання архівних документів і використання архівної інформації), археографічна діяльність (підготовка корпусних та тематичних видань), експозиційна робота та презентація архівної інформації в засобах масової інформації.
  5. Широка комунікація. Архівіст тісно співпрацює з партнерами, юридичними та фізичними особами у питаннях створення, зберігання й використання документальної історико-культурної спадщини ‒ установами різних форм власності у питаннях комплектування архівів, а також з колекціонерами, музеєзнавцями, науковцями, дослідниками родоводів, розробниками творчих проектів мас-медіа, письменниками, художниками, кінематографістами, зарубіжними колегами-архівістами.
  6. Можливість міжнародного стажування. Ознайомитися з зарубіжним, зокрема французьким досвідом у сфері архівної науки і практики, оволодіти сучасними архівними технологіями, які застосовують зарубіжні архівісти, можна на Міжнародних архівних технічних курсах (Stage technique international d’archives), які проводяться щороку на базі Національного архіву Франції і в яких традиційно з 1951 р. беруть участь стажери багатьох країн з усіх континентів світу. З 1900-х років стажування на курсах проходять архівісти України. Міжнародне стажування надає можливість участі у міжнародних наукових проектах.

Здобути знання й навички роботи за затребуваною в Україні професією архівіста можна, навчаючись за освітньою программою «Документознавство та інформаційна діяльність» у Державному університеті телекомунікацій на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності

Переглядів: 4 837