Інновації GOOGLE: безперервне навчання

15:20, 26-02-2021

Автоматизовані машини навчаються дуже швидко завдяки тому, що вся отримана інформація і практичний досвід передаються в базу даних Google і користуватися нею можуть усі авто. У базі даних є величезна кількість сценаріїв, які зустрічаються в реальному житті: некерована інвалідна коляска на дорозі, пішохід, який раптово вискочив на проїжджу частину і т.п.

Але є і нестандартні ситуації. Наприклад, при тестуванні безпілотного автомобіля Google на дорозі дівчина в кріслі для інвалідів ганялася за птахом. Природно, сценарію такого плану в базі даних не було, але комп'ютер все одно загальмував. І не тому, що на дорозі був птах - інакше машині довелося б гальмувати при появі кожного голуба. Щоб безпілотний автомобіль правильно реагував на такі незвичайні ситуації, інженерам доводиться постійно вдосконалювати систему управління.

Розробники Google пішли ще далі і дали безпілотному автомобілю «голос» - можливість сигналити. Сигнал спрацьовує автоматично при виникненні підвищеної небезпеки, як для учасників руху, так і для самої автоматизованої машини.

Алгоритм роботи безпілотного авто

1. За допомогою лідара генерується об'ємна карта місцевості, а керуючий комп'ютер з'єднує її з тими даними, які містяться в пам'яті.
  2. На основі отриманої інформації від радарів, камер і сенсорів спеціальний алгоритм оцінює ситуацію на дорозі і враховує поведінку інших учасників руху.
  3. Комп'ютер визначає траєкторію руху безпілотного автомобіля, а також реагує на ситуацію на дорозі: рух інших автомобілів, жести поліцейського, шкільний автобус, який рухається попереду, пішоходи, ожеледь на трасі і безліч інших чинників.

Поява розумних автомобілів стало можливим тільки завдяки розробникам програмних і технічних інтелектуальних рішень. Долучайтесь до команди розробників унікальних продуктів та забезпечте собі незалежне фінансове майбутнє.