HPE Edgeline. Конвергенція ОТ та ІТ

15:27, 26-02-2021

Сьогодні одним із способів підвищення ефективності промислових, транспортних і виробничих систем є об'єднання можливостей операційних технологій (ОТ) з інформаційними технологіями (ІТ) корпоративного класу в єдине рішення. Така конвергенція, розгорнута на периферії, приносить цілий ряд істотних бізнес-переваг для підприємства, включаючи скорочення потреби в просторі для центру обробки даних (ЦОД), економію споживання електроенергії, підвищення продуктивності і зниження експлуатаційних витрат, причому все це без погіршення безпеки і керованості системами.

Операційні технології використовуються всюди, де щось видобувається, виготовляється, транспортується, пакується, зберігається. На них засновані системи автоматизованого управління виробництвом, системи контролю датчиків, мережі загального контролю і передачі даних, програмовані логічні контролери, і інші елементи Інтернету Речей (IoT, Internet of Things). Передові ОТ-пристрої здійснюють збір і аналіз даних, оперативне прийняття рішень та формування команд для виконавчих механізмів.

ОТ використовуються на периферії - за межами центру обробки даних - там, де застосовуються інші види архітектури, рішень, з'єднань, де умови експлуатації нерідко набагато важчі, наприклад, із виробничим обладнанням, на заводських конвеєрах, в системах управління дорожнім рухом, на нафто-газових бурових установках, у винесених об'єктах телекомунікаційної інфраструктури, на об'єктах відновлюваної і традиційної енергетики, в торгових і логістичних процесах, на транспорті, та інше (рис. 1).

Рис 1. Широкий спектр універсальних сценаріїв використання IoT

Результатом правильного впровадження та застосування автоматизації ОТ при інтеграції з ІТ (рис. 2) буде підвищення ефективності, безпеки, гнучкості і пропускної здатності виробництва, як наслідок - підвищення продуктивності фахівців в обох напрямках, що позитивно позначиться на якості виготовляених продуктів або послуг, що надаються. Це забезпечить високий рівень задоволення клієнтів, а підсумком буде зростання прибутку компанії, частину якої, в свою чергу, можна направити на подальше впровадження та розвиток операційних та інформаційних технологій.

HPE Edgeline в інтеграції ОТ та ІТ

Насправді, чимало компаній у тій чи іншій мірі вже використовують операційні технології, однак зазвичай без інтеграції з можливостями, що надаються як нові рішення, призначені для ОТ, так і тими, що можуть надавати їх ІТ-системам.

Далеко не завжди інформацію, зібрану периферійними IoT пристроями, треба передавати до ЦОД для обробки і зберігання. Найчастіше виконати її аналіз та на його основі прийняти рішення можна, задіяючи спеціалізовані системи, розроблені для роботи саме на кордоні ОТ та ІТ.

Компанія Hewlett Packard Enterprise використала весь накопичений досвід у створенні передових технологій і побудови лідируючих рішень для ЦОД, і спільно з партнерами розробила абсолютно нове сімейство продуктів - HPE Edgeline (рис. 3). Воно включає в себе як шлюзи, призначені для безпосереднього спілкування з «розумними речами» та елементами промислової автоматики, так і конвергентні периферійні системи, що займаються обробкою даних. Саме з ними замовники можуть реалізувати великий потенціал конвергенції ОТ та корпоративних ІТ для входу на новий рівень своєї ефективності.

GL10 GL20              EL300           EL1000             EL4000             EL8000t               EL8000
Рис 3. Сімейство HPE Edgeline

Системи HPE Edgeline - це IoT рішення корпоративного класу:

• обчислювальні ресурси на основі процесорів Intel, до 28-ядерних Xeon;
  • оперативна пам'ять до 1,5 ТБ для забезпечення роботи безлічі додатків;
  • високошвидкісні ємні внутрішні накопичувачі SSD до 3.84 ТБ кожен;
  • надійна програмно-визначаєма система зберігання даних ємністю до 122 ТБ;
  • можливість використання VPU і GPU прискорювачів і спеціалізованих адаптерів;
  • засоби підключення до мережі Ethernet з пропускною спроможністю до 40 Гбіт/с;
  • вбудований процесор управління HPE iLO, такий саме, як і в серверах ЦОД;
  • старші моделі оснащені резервованими системами живлення і охолодження;
  • широкий діапазон робочих температур, висока стійкість до вібрацій і ударів;
  • відповідність телекомунікаційним (NEBS L3) і військовим (MIL-STD-810G) стандартам.

Використання галузевих стандартів і протоколів забезпечує HPE Edgeline високий рівень сумісності як з зовнішніми пристроями, так і з модулями PXI/PXIe та PCIe.

Конвергентні периферійні системи HPE оснащені таким же інтегрованим апаратним комплексом моніторингу і віддаленого керування Integrated Lights-Out (iLO), як і сервери HPE, що розміщуються в ЦОДах. Завдяки цьому можна забезпечити їх інтеграцію до єдиної системи контролю ІТ-інфраструктури. Однак, щоб більш ефективно керувати такими системами та процесами, що там виконуються з боку як ІТ, так і ОТ, компанія HPE пропонує також і додаткові інструменти (рис. 4).

Рис 4. Програмне забезпечення HPE Edgeline Infrastructure Manager та Workload Orchestrator

Infrastructure Manager дозволяє технічному персоналу централізовано керувати тисячами IoT систем HPE Edgeline, їм більше не потрібно буде переходити від однієї системи до іншої для проведення діагностики стану або для виконання оновлень.

Управління всіма операціями і оркестровка виконуються централізовано з використанням програмного забезпечення Workload Orchestrator. Воно містить централізований репозиторій для розгортання контейнерних додатків на віддаленій системі Edgeline - аналітика, обробка даних, штучний інтелект, та інше.

Одним словом, якщо вашому підприємству необхідно підвищити ефективність виробництва й управління, і ви замислюєтеся над впровадженням інновацій та над автоматизацією взаємозв'язку між різнорідними операційними технологіями і корпоративними ІТ-додатками, то вам допоможуть апаратні та програмні рішення HPE Edgeline від компанії Hewlett Packard Enterprise.

Олександр Головченко
Менеджер з серверних продуктів НРЕ