Нова соціологічна дисципліна - астросоціологія

12:26, 27-02-2021

Під час вручення премії Axel Springer, котра присуджується авторам, які викликали суспільний резонанс ідей, голова компанії Space X − Ілон Маск заявив, що перша людина ступить на поверхню планети Марс через шість років, а якщо все буде добре, то ця подія зможе відбутися на два роки раніше − у 2024 р. Останнім часом новини про заселення Марсу переповнюють інформаційний простір, що актуалізує безліч питань. А чи буде потрібна на новій, заселеній людьми планеті соціологія? Чи будуть виникати у людей в космосі такі самі проблеми, що й на Землі?

Дослідження виходу людства за межі Землі з соціологічних позицій стає предметом нової соціологічної дисципліни - астросоціології - галузевої соціології, що буде вивчати явища, які виникатимуть під час освоєння і присвоєння космічного простору та формувати колективне уявлення щодо утворення соціальних спільнот локалізованих в Космосі.

Сьогодні здається дивним, що лише кілька людей змогли висадитись на Місяць, а далі, Космос ніхто не вивчав. Тому його розуміння знаходиться за межами нашого життєвого досвіду, а отже уявляє науковий інтерес. Не виключено, що людина поза часом і поза простором буде просто позбавлена сенсу життя, а єдиним способом урізноманітнити перебування у Космосі стане пошук пригод... Тому перед астросоціологіей ставиться завдання визначити як змінюється соціальний простір в Космосі. Теоретична проблема астросоціологіі формулюється питанням: «Наскільки існуючі соціологічні теорії дозволять дослідити особливості соціальної взаємодії в рамках окремих малих груп, які освоюють нові планети?».