XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Поглиблення співпраці кафедри УІКБ з Департаментом кіберполіції Національної поліції України

13:32, 27-02-2021

Державний університет телекомунікацій та кафедра Управління інформаційною і кібернетичною безпекою (УІКБ) є надійними партнерами Департаменту кіберполіції Національної поліції України з моменту його створення.

 
 

Крім безпосередньої підготовки висококваліфікованих кадрів для Кіберполіції, кафедра постійно впроваджує в навчальний процес рекомендації щодо попередження та протидії кіберзлочинності, правила кібергігієни при роботі в Інтернет, правові механізми та засоби їх практичної реалізації щодо реагування на кіберзлочини.

Викладачі кафедри приєднуються до профілактичних заходів під умовною назвою “Фаєрвол”, які в період  з 22 лютого по 31 березня 2021 року проводяться кіберполіцією України з метою стабілізації криміногенної ситуації, реалізації державної політики у сферах забезпечення охорони прав та свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, а також виявлення та попередження кримінальних правопорушень у сфері комп’ютерних систем.

На практичних заняттях викладачі кафедри розглядають зі студентами реальні кіберзлочини, розкриті Кіберполіцією України, інформація про які доступна на відповідному каналі в месенджері Telegram: https://t.me/CyberpolUA.

Довідково:

Відповідно оперативно-профілактичним заходам “Фаєрвол” працівники Управління протидії кіберзлочинам у м. Києві Департаменту кіберполіції дають оперативно  відповіді від громадян на актуальні питання - такі як:

Що таке фішинг?

Ідея полягає у тому, щоб під виглядом сайту, якому ви довіряєте, виманити у вас особисті дані, найчастіше — платіжні дані карти та зняти з них кошти. Один непомітний символ на адресній панелі може означати, що користувач потрапив до рук шахраїв. Але, щоб зарадити їм і не попастись на гачок шахраїв, потрібно дотримуватись основних правил кібергігієни, а саме:

  • використовувати сервіси з двофакторною автентифікацією;
  • використовувати складні паролі та не використовувати один і той самий пароль до декількох ресурсів;
  • не переходити за сумнівними гіперпосиланнями;
  • не використовувати фінансовий номер телефону для авторизації у соціальних мережах;
  • не передавати конфіденційну інформацію в месенджерах, навіть фото документів і навіть своїй близькій людині
  • мати хороше програмне антивірусне забезпечення та всі додатки завантажувати з офіційних ресурсів;
  • не укладайте жодних угод через месенджери, наприклад, якщо вам пропонують обговорити деталі в Viber, Telegram і т. д. Спілкуйтеся тільки на офіційному сайті й звертайте увагу на домен сайту. Шахраї завжди користуються загальними фразами та зверненнями. До того ж це терміновість (швидко надішліть і т.п.). Також це може бути неграмотність у фразах, помилки. Нагадуємо, що навіть працівник банку не має права у вас розпитувати ні про які коди, паролі, кодові слова і т.д.

Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв?

Якщо ви стали жертвою шахраїв в мережі Інтернет, потрібно звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або подайте електронне звернення на сайті кіберполіції.

Крім того, навчальні дисципліни кафедри забезпечують формування у наших студентів знань, вмінь та навичок, необхідних для працевлаштування в підрозділи кіберполіції:

  • глибокі знання в області трендів кіберзагроз, актуальних індикаторів компрометації інформаційних систем, актуальних способів реалізації кіберзагроз;
  • розуміння методології проектів по оцінці захищеності;
  • знання вимог міжнародних та вітчизняних стандартів в області інформаційної безпеки;
  • вміння розпізнавати способи соціальної інженерії та реагувати на їх застосування шахраями та злочинцями.

Така співпраця кафедри та університету з одним із головних суб’єктів забезпечення кібербезпеки України - Управлінням протидії кіберзлочинам у м. Києві Департаменту кіберполіції, повністю відповідає принципам державно-приватного партнерства, без якого гарантоване забезпечення кібербезпеки просто неможливе.

*****

Переглядів: 7 479