Електромережеві фільтри як невід’ємна частина комплексу технічного захисту інформації в інноваційному змісті навчання

13:49, 28-03-2021

Сьогодні для захисту інформації використовують цілі комплекси. Один з таких комплексів це КТЗІ (Комплекс технічного захисту інформації). На  кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту студенти вивчають саме цей комплекс і в подальшому працюють на цих комплексах та обслуговують їх.

Згідно з наказом номер 25 (ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ) - для забезпечення  технічного захисту інформації в АС (Автоматизовані системи) і ЗОТ (Засоби обчислювальної техніки) від витоку каналами ПЕМВН (Побічного електромагнітного випромінювання і наведення) рекомендовано застосувати фільтри, що здійснюють глушення.

Однофазні електромережеві фільтри використовують для захисту окремих комп’ютерів та захист серверних шаф.

Практичні та лабораторні роботи проводяться на Кафедрі систем інформаційного і кібернетичного захисту з використанням  однофазного електромережевого фільтру ФЗП103-2 від відомої компанії «ЕМСБІ».

ФЗП103-2

• надійно захищає інформацію в широкому діапазоні частот – починаючи зі звукових (10 кГц) до надвисоких (1000 МГц) – від витоку колами електроживлення основних і допоміжних технічних засобів цифрової та аналогової обробки інформації (комп’ютери, модеми, принтери);
  • ефективно захищає згадані засоби обробки інформації від дії великої кількості високовольтних імпульсних завад наносекундного діапазону, які можуть поступати з мережі електроживлення.

Крім того електромережевий фільтр ФЗП103-2 має невеликий габаритний розмір та вагу, та є цілком безпечним в експлуатації навіть при обриві або відсутності заземлення.