Фразові дієслова або phrasal verbs

17:04, 14-04-2021

Фразові дієслова – це словосполучення, що складаються з 2-3 слів в основі якого знаходиться дієслово, до нього додається “хвостик” у вигляді прислівника, прийменника або їх обох і саме він кардинально змінює початкове значення дієслова.

Які ж бувають фразові дієслова в англійській мові? Виділяють дві основні групи:

• за способом формування, а саме виходячи з “хвостика”, який стоїть після дієслова;
  • за способом вживання.

На сьогоднішній день в Державному університеті Телекомунікацій керівництво закладу та кафедра англійської мови прикладає немало зусиль, щоб студенти могли якісно оволодіти іноземною мовою, в рамках інноваційного змісту навчання та компетенцій відповідно до вибраної спеціальності.

Ключовим моментом є вивчення та розуміння фразових дієслів англійської мови, які в ІТ сфері є також особливими і головними, які виникли під час впровадження новітніх технологій та термінів, а саме:

• hook up – з`єднувати;
  • click on – натискати;
  • run a program – виконувати програму ;
  • scroll up / scroll down – прокрутити вверх/вниз;
  • print out  – роздрукувати;
  • back up – копіювати;
  • wipe out – видалити,стерти;
  • hack into – взламати;
  • plug in – підключити;
  • go offline/online – відключатися з інтернету/підключатися до інтернету.

Перш за все важливо відповісти на питання чи потрібно вчити всі фразові дієслова? Однозначно ні, адже в англійській мові налічується приблизно 5000 фразових дієслів. Чому приблизно? Тому що мова весь час змінюється, розвивається і якісь дієслова йдуть з використання, а якісь приходять їм на зміну. Це перша причина через яку не варто вчити їх всі. Друга причина полягає в тому, що більшість фразових дієслів мають синонім у вигляді звичайного дієслова  і це теж відзначено в словнику, так що вибір як і що сказати є завжди. ІТ сфера не є виключенням, тому майбутнім спеціалістам важливо вивчати «свою лексику» і фразові дієслова також.

Відповідно до висновку,мaйбутнє ocвiти зaклaдaєтьcя cьoгoднi, пepш зa вce впpoвaджeнням нoвиx ocвiтнix тexнoлoгiй (НOТ) в нaвчaнні, з мeтoю пiдвищeння eфeктивнocтi дiяльнocтi зacoбaми iнфopмaцiйниx тexнoлoгiй (IТ),а також успішним та ефективним удосконаленням іноземної мови всебічно.

Список використаних джерел:

1. https://www.multitran.com електронний словник англійської мови.
  2. Мaтoчкoвa, В.Ф. Пiдвищeння мoтивaцiї нaвчaння /В.Ф. Мaтoчкoвa // Aнглiйcькa мoвa тa лiтepaтуpa . – 2005. - №9. – C.2-

Науково-методичне повідомлення підготувала
ст. викладач Ярмоленко Крістіна Геннадіївна