Метод неперервної біометричної автентифікації

16:27, 23-09-2021

Розроблений новий метод безперервної біометричної автентифікації. Розробка Університету Буффало, що знаходиться в США, представили біометричний сканер серця. Він дозволить комп’ютеру постійно перевіряти достовірність людини, що знаходиться перед ним, а у випадку не відповідності заданим параметрам – заблокувати доступ.

Принцип роботи полягає в постійному скануванні форми серця, його розмір, частоти серцевих скорочень. А так як у світі не існує людей з однаковими параметрами сердець – це достатньо успішний метод автентифікації користувача.

Актуальним є питання безпечності для людини. Згідно даних Wi-Fi випромінювання не є небезпечним для людини . Потужність випромінювання такого біометричного сканера нижча, за Wi-Fi випромінювання -  всього 5 мВт, що складає  менше 1% за випромінювання смартфонів.

Кафедра систем інформаційного та кібернетичного захисту завжди аналізує нові технології в сфері інформаційного та кібернетичного захисту, які можуть використовуватися у майбутньому. На практичних заняттях, студенти обговорюють нові технології та роблять пропозиції та припущення, щодо їх удосконалення.

Хоча у цього метода існують і мінуси, які можуть відігравати вирішальну роль у виборі та впровадження системи. Одним з таких недоліків є те, що користувач може несвідомо надати доступ до системи будучи в полі дії сканера.

Крім того, фахівці  зазначають про небезпеку відкритості даних про роботу серця: «Якщо людина не хоче бути ідентифікованою, вона може одягти шарф, шапку або сонцезахисні окуляри, аби заховатися, але при скануванні серця немає можливості втечі.