XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Квантові комп’ютери стали комерційно доступні для масового користувача

11:57, 28-09-2021

Інформатика, телекомунікації, обчислювальна техніка є найбільш пріоритетними областями наукових досліджень. Зараз в наукових новинах спостерігаються змагання в створенні квантового комп'ютера. Дослідники Google та Китайського університету науки і технологій (USTC) продемонстрували липні 2021 року надпровідні квантові процесори Sycamore і Zuchongzhi. Квантова система Sycamore використовувала 54 кубіта, а система Zuchongzhi - 56. Також в середині липня 2021 року голландська компанія QuantWare випустила перший в світі комерційно доступний для масового користувача надпровідний 5-кубітний процесор для квантових комп'ютерів (QPU).

Однак, дослідники все ще знаходяться в сумнівах з приводу вибору фізичних принципів, на яких можна будувати квантові обчислювачі. Основними проблемами комерційної реалізації квантових комп'ютерів на основі надпровідних елементів є досягнення стабільних умов роботи: екранування і зниження температури до мінус 273˚С.

Інші паралельні дослідження базуються на застосування фотонних технологій. Компанія PsiQuantum у співпраці з компанією Globalfoundries планує до 2025 року створення фотонного квантового комп'ютера з 1 млн кубітів на основі інтегрованих фотонних мікросхем. Перевагою вибору компанії PsiQuantum на користь фотоніки є можливість виконувати квантові обчислення при кімнатній температурі. Також квантовий процесор на основі складного масиву фотонних пристроїв (дзеркал і фотодетекторов) в під назвою Jiuzhang запропонували китайські вчені USTC. Повідомляється, що продуктивність квантових комп'ютерів на основі фотонів в 10 мільярдів разів швидше, ніж комп'ютерів на надпровідних елементах.

Створення надпотужних квантових комп'ютерів прискорить реалізацію телекомунікаційних технологій 5 G і наступних поколінь. Так як пропускна здатність мереж залежить від швидкості обробки інформації.

Викладачі кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій інформують студентів про досягнення в області інформаційних технологій, які відбуваються в сьогоднішньому бурхливому світовому розвитку. Сучасні фахівці повинні розуміти, як на технологічному, так і на фундаментальному фізичному рівні проблеми і напрямки розвитку майбутніх телекомунікаційних технологій. Знання тонкощів і результатів світових досліджень допоможуть студенту у виборі подальшої сфери діяльності і напрямків для досягнення своїх цілей.

Читайте також
17:00, 18-11-2021
Переглядів: 745