Мови програмування та сучасність

17:15, 10-10-2021

Кафедра Інженерії програмного забезпечення дуже пильно відслідковує питання актуальності та затребуваності мов програмування у сучасному світі. Це є очевидним. Адже наші студенти мають отримати знання, сформовані практичні навички та компетенції, щоб бути затребуваним на ринку праці.

В жовтні 2021 року була представлена оновлена версія показника популярності мов програмування (https://www.tiobe.com/tiobe-index/)  – індекс товариства програмістів ТІОВЕ. Нагадаємо: рейтинг TIOBE не показує, якою мовою найбільше користуються чи яка з них найкраща; він враховує пошукові запити з Google, YouTube, Amazon тощо і допомагає відстежити, якою мовою найбільше зараз цікавляться.

За всю історію цього рейтингу перший рядок у ньому поперемінно ділили лише двоє: Java і C. Нині ж уперше, більш ніж за 20 років, в індексі з’явився новий лідер – Python. Інтерпретована об’єктно-орієнтована мова програмування високого рівня зі строгою динамічною типізацією Python була створена голландським програмістом Гвідо ван Россумом у 1990 році і починалася як проста скриптова мова, альтернатива Perl. Легкість у вивченні для новачків, велика кількість бібліотек і можливість застосування у різних сферах забезпечили цій мові програмування повсюдну поширеність і популярність.

У Навчальних планах спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення пропонуються вивчення наступних мов програмування:

Програмування С++, Об'єктно-орієнтоване програмування C#; Конструювання програмного забезпечення JAVA; WEB-програмування JS; Спеціальні мови програмування (Python). Слід відмітити, що саме ці мови і входять у першу десятку цього рейтингу (див таблицю)

Запрошуємо на навчання, пропонуємо унікальні можливості для розвитку практичних умінь у програмуванні!