Тelegram-канали як один з інноваційних методів комунікацій в процесі вивчення англійської мови

10:36, 26-10-2021

В даний час, у зв'язку з розвитком сучасних засобів комунікацій, значно розширилася можливість студентів вивчати англійську мову в онлайн-режимі. Одним з них є Telegram-канали, за допомогою яких можна мати доступ до унікального освітнього контенту в будь-який час. Нижче підібрані канали, за допомогою яких студенти можуть отримувати аудіо і відеоматеріали, інформацію з граматики, списки слів і виразів. Для цього достатньо встановити кілька ботів і каналів на свій телеграм.

Приклади деяких Telegram-каналів:

IELTS With Masters. Основний напрямок каналу - підбір матеріалів для студентів, які хочуть отримати міжнародний іспит IELTS. На цьому каналі студент знайде добірки слів і виразів для усної частини іспиту, розбір граматичних вправ, аудіо- та відеоматеріали, а також посилання на корисні ресурси, освітні статті, сайти з вправами, довідкові матеріали. На каналі є науково-популярні відео з TED Talks. Оновлення постів відбувається регулярно.

Improve Your English. Oсновной напрямок каналу - лексика. Ним користуються ті, хто досить добре володіє англійською мовою.

Grade Teacher Training призначений для викладачів англійської мови. На каналі ви знайдете корисні поради з методики викладання, а також  інформацію про міжнародні іспити.

American - зручний канал з цікавими історіями про життя, статтями і цитатами англійською мовою.

TED Talks спеціалізується на розвитку навичок аудіювання. Декілька разів на тиждень на каналі розміщуються відео і аудіоверсії випусків. Канал для студентів з рівнем Intermediate і вище.

Andy English Bot. Цей бот призначений для інтерактивного вивчення англійської мови. В основному він буде корисний для учнів з початковим рівнем англійської. Бот не тільки поспілкується з вами, а й виправить ваші помилки, поділиться новою лексикою або вправами.

Cambridge Guys. На цьому каналі зібрані аудіо- і відеоматеріали, освітні подкасти (наприклад, від телеканалу BBC і тлумачного словника англійської мови Merriam-Webster) для вивчення англійської мови, деякі з них доповнені скриптами і аналізом використаної лексики.

Отже, на Telegram-каналах можна знайти списки синонімів (наприклад, ви дізнаєтеся, що «жахливий» - це не тільки terrible, але і abhorrent, appalling, atrocious), функціональні фрази (як висловити свою думку, посперечатися зі співрозмовником, описати плюси і мінуси вашої роботи), тексти для читання для різних рівнів англійської, подкасти, англомовні пісні зі скриптами, фрагменти фільмів. Регулярне використання ресурсів з інтернет-каналів на заняттях англійської мови істотно підвищує рівень знань студентів.

Науково-методичне повідомлення підготувала
ст. викладач Романюк Ж.Г.