Кафедра УІКБ йде в ногу з сучасним розвитком кібербезпеки

19:20, 03-11-2021

Завідувач кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) д.е.н., професор Легомінова С.В. та доцент кафедри к.держ.упр., доцент Мужанова Т.М. взяли участь у роботі 4-го щорічного Міжнародного форуму «Кібербезпека – захистимо бізнес, захистимо державу», який відбувся 2 листопада 2021 року в Києві.

Щорічний Міжнародний форум «Кібербезпека - захистимо бізнес, захистимо Державу», це не просто пересічний захід, а політичний і технологічний фундамент всеукраїнського Місяця кібербезпеки, який четвертий рік поспіль проводиться в Україні.

Багатопотоковий та різноплановий захід з кібербезпеки в цьому році приймає до 1000 учасників і понад 50 експертів-спікерів та експонентів в рамках профільної виставки.

Форум мав на меті організувати національний майданчик для ознайомлення з потенціалом України у сфері кібербезпеки, обміну досвіду й актуальною інформацією для більш ефективної взаємодії бізнесу і влади на виконання положень Стратегії кібербезпеки України «Безпечний кіберпростір – запорука успішного розвитку країни» як однієї з основних складових цифрового перетворення держави.

Організаторами Форуму були Торгово-промислова палата України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України та маркетингове агентство GIS Events Group.

На заході виступили представники державних органів найвищого рівня: Ради національної безпеки і оборони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Департаменту кіберполіції Національної поліції України, а також закладів вищої освіти, громадських організацій.

Фахівці багатьох провідних компаній України у сфері кібербезпеки, представили найсучасніші продукти, які допомагають вирішувати нагальні проблеми забезпечення кібербезпеки та захисту інформації.

У рамках Форуму була організована виставка програмних і апаратних продуктів у сфері кібербезпеки та захисту інформації від багатьох виробників, серед яких такі компанії як: Softprom, Esset, Asbis, Blackberry, Fortinet, ITBiz, NetApp, McAffee, Octava Defence, Sidcon, IO Guards тощо. Власні стенди представили Держспецзв’язку України та Департамент кібербполіції України.

Варто відзначити, що захід викликав значну зацікавленість з боку науково-педагогічної спільноти: у роботі Форуму взяли участь представники багатьох вишів України, зокрема Національної академії СБУ, НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського, Київського університету ім. Б. Грінченка та інших.

Представники кафедри УІКБ Державного університету телекомунікацій Легомінова С.В. та Мужанова Т.М. мали чудову нагоду з перших вуст отримати найсвіжіші дані про сучасні тенденції та виклики кібербезпеки в Україні, зокрема щодо кіберстійкості як основи забезпечення безперервності бізнесу та формування обізнаності у сфері кібербезпеки, побачити й ознайомитися з новими розробками у сфері захисту інформації, обмінятися досвідом з кіберпрактиками та колегами по науково-викладацькому цеху.

Завдяки участі в роботі 4-го щорічного Міжнародного форуму «Кібербезпека – захистимо бізнес, захистимо державу» та інших науково-практичних заходах викладачі кафедри УІКБ йдуть у ногу з сучасними технологіями захисту інформації:

• оновлюють свої професійні компетенції;
  • удосконалюють зміст підготовки майбутніх фахівців з кібербезпеки відповідно до вимог роботодавців;

Фотографії