Успішне проходження науково-педагогічними працівниками кафедри УІКБ курсу «Академічна доброчесність: онлайн курс для викладачів»

15:37, 18-11-2021

Колектив кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) Державного університету телекомунікацій – к.держ.упр., доц. Мужанова Т.М., к.в.н., доц. Якименко Ю.М.,  к.т.н., доц. Дзюба Т.М. та асистент кафедри Запорожченко М.М. – отримали сертифікати про успішне завершення курсу «Академічна доброчесність: онлайн курс для викладачів» від PROMETHEUS.

Курс складається з шести модулів, в яких слухачі можуть дізнатися про теоретичні аспекти академічної доброчесності та фактори, які впливають на культуру академічної доброчесності здобувачів вищої освіти. Успішне проходження курсу передбачає виконання фінального тесту та тестів після кожного модуля, за якими у сукупності необхідно набрати щонайменше 70%. Як результат, завершення курсу надає можливість застосовувати набуті теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві.

Академічна доброчесність являє собою сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

До основних порушень академічної доброчесності відносять:

• академічний плагіат – оприлюднення наукових результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження, та/або відтворення опублікованих текстів інших авторів без зазначення авторства. Відтворення власних опублікованих раніше текстів також є формою академічного плагіату – самоплагіатом;
  • контрактне виконання завдань – домовленість про те, що роботу замість здобувача виконає хтось інший;
  • списування – використання без відповідного дозволу зовнішніх джерел інформації під час оцінювання результатів навчання;
  • фабрикація – фальсифікація результатів досліджень, посилань та будь-яких інших даних, що стосуються освітнього процесу;
  • хабарництво - надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна чи послуг матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної вигоди в освітньому процесі;
  • непередбачуване співробітництво, непрозоре оцінювання, саботаж тощо.

Недотримання принципів академічної доброчесності може призвести до таких негативних наслідків, як відхилення заявки для публікації в авторитетних виданнях, відмові в допуску до захисту, втрати поваги колег чи одногрупників, втрати партнерів та інвесторів тощо.

Тому ознайомлення викладачів та студентів з матеріалами курсу є необхідною умовою для ведення успішної наукової та навчальної діяльності на кафедрі університету.