DevOps – родзинка підготовки в МАГІСТРАТУРІ Інженерії програмного забезпечення

15:48, 25-12-2017

З 1 вересня 2017 року вперше розпочалась підготовка МАГІСТРІВ за напрямом Інженерія програмного забезпечення в Державному університеті телекомунікацій. Поспілкувавшись з роботодавцями, з партнерами кафедри, ми зупинились на напрямку DevOps, як основі при підготовці магістрів, оскільки сьогодні замало бути просто спеціалістом однієї галузі, все частіше і частіше необхідно розумітися у декількох сферах одночасно і вміти вправно використовувати набуті знання. Саме так з’явився новий напрямок на перетині декількох галузей, популярний сьогодні DevOps.

DevOps вважається одним із наймолодших напрямів у світі ІТ (з’явився в 2009 році), але попит на спеціалістів цього напрямку постійно зростає. Це зумовленно стрімкою динамічністю та гнучкістю проектної діяльності та необхістю швидкого реагування на оновлені потреби ринку.

Оскільки DevOps являє собою набір практик для взаємодії розробників зі спеціалістами технічного обслуговування і взаємну інтеграцію робочих процесів, то можна сміливо зазначати, що ці практики націлені на допомогу організаціям швидше створювати та оновлювати програмні продукти.

Кожна ІТ-компанія, яка іде у ногу із часом, прагне долучати таких спеціалістів до створення програмних продуктів, адже це дозволяє значно скорочувати час виходу певної технології на ринок, підвищує якість продукції та збільшує здатність створити правильний продукт шляхом швидкого експериментування.

Курс DevOps, які слухають магістри Інженерії програмного забезпечення, створювався завдяки співпраці кафедри Інженерії програмного забезпечення та компанії EPAM, включає наступні розділи:

• розвиток навичок системного адміністрування (Linux, Windows); в рамках підготовки передбачено отримання сертифікату Cisco, завдяки співпраці з кафедрою Комп’ютерної інженерії, яка є партнером компанії Cisco.
  • формування базових алгоритмічних знань та знання інтерпретованих мов (Python, Bush)
  • отримання навиків роботи з основними інструментами DevOps: Chef, Puppet, Ansible
  • поглиблення знань Cloud провайдерів (Amazon, Microsoft Azure).

Отже, підводячи підсумок, можна сказати, що робота у цій галузі має декілька суттєвих переваг. По-перше, це вирішення завдань широкої спеціалізації. Спеціалісти напрямку мають досить ґрунтовні знання побудови сучасної інформаційної системи. По-друге, результат діяльності є вимірним у реальних умовах життєвого циклу продукту чи послуги. І, напевно, основний фактор – це постійні вирішення нестандартних завдань, що не дозволяє перетворювати робочий процес в рутину.

Запрошуємо до МАГІСТРАТУРИ кафедри Інженерії програмного забезпечення! Ви отримаєте знання та навички, які дадуть Вам змогу мати цікаву роботу, а НУДНО не буде ніколи!