IT Project Management - Що потрібно знати майбутньому розробнику?

10:03, 08-02-2018

Анекдот

Менеджер проекту, розробник і тестувальниця приїхали до Києва для роботи над проектом.

В один із днів, вони вирішили вийти з офісу і прогулятися, щоб обговорити деякі деталі.

Раптово, по дорозі за кав'ярнею, вони знаходять античну лампу.

Як годиться, колеги потерли лампу і з'явився Джин.

Він сказав: "Я виконаю по одному бажанню кожного з вас".

Тестувальниця заявила: "Я хочу провести залишок свого життя в маєтку на Балі,

з чоловіком і дітьми, не піклуючись про те, що треба заробляти гроші". Вжух! І дівчина зникає.

Розробник вимовив: "Я хочу провести залишок свого життя на яхті в круїзі по Карибах,

не піклуючись взагалі ні про що". Вжух! Він зникає.

"Тепер твоя черга", - говорить Джин менеджеру проекту.

"Я хочу, щоб ті двоє повернулися в офіс сьогодні після обіду".

Мораль історії: завжди давайте вашому PM'у висловитися першим

6 лютого 2018 року завдяки партнеру кафедри інженерії програмного забезпечення компанії CyberBionic Systematics відбувся семінар  IT Project Management (Що потрібно знати майбутньому розробнику?), який провів PMO в компанії EasyPay  Олександр Марченко.

Project Manager (РМ) – це фахівець, чиїм головним завданням є управління проектом в цілому: проектування і розстановка пріоритетів, планування виконання завдань, контроль, комунікації, а також оперативне вирішення проблем.

Завдання та обов'язки

Основний обов'язок і відповідальність PM – довести ідею замовника до реалізації в установлений строк, використовуючи існуючі ресурси. В рамках цього завдання PM'у необхідно побудувати план розробки, організувати команду, налаштувати процес роботи над проектом, забезпечити зворотний зв'язок між командами і замовником, усувати перешкоди для команд, контролювати якість і поставку товару вчасно.

Обов'язки PM'а:

• проектна документація;
  • складання плану проекту;
  • узгодження термінів;
  • аналіз можливих ризиків;
  • участь в підборі і затвердження проектної команди;
  • розбивка продукту на компоненти і роздача їх виконавцям;
  • визначення необхідних ресурсів і робочого середовища, їх розподіл всередині команди;
  • постановка робочого процесу в команді (розробка, тестування, робота з вимогами);
  • визначення пріоритетності завдань;
  • організація роботи команди навколо необхідної задачі;
  • відстеження стану проекту, ходу виконання завдань;
  • відстеження належної пріоритетності виконання завдань;
  • відстеження навантаження завданнями і прогресу за завданнями кожного розробника;
  • відстеження термінів виконання завдань;
  • утримування команди в робочому стані, мотивація команди;
  • створення прозорого середовища спілкування між усіма учасниками процесу;
  • відстеження задоволеності проектом з боку команди;
  • рішення всіляких конфліктних ситуацій всередині команди і в зв'язці замовник-команда;
  • спілкування з замовником, управління його очікуваннями;
  • надання замовнику звітності про хід виконання завдань і проекту в цілому;
  • презентація замовнику готових рішень, демо-версій, прототипів;
  • інтерв'ювання нових членів команди.

Саме про всі ці питання і йшла мова на семінарі. Олександр Марченко розглянув основні моменти своєї роботи :

• З чого складається проект
  • Ризики
  • Атрибути якості в проектах
  • Методології розробки на сьогодні (Agile, Scrum, Waterfall)
  • Вимоги в проекті і до проекту
  • Хто такий PM і навіщо він у команді?

Наприкінці свого виступу Олександр запропонував студентам розпочати роботу над проектом під назвою «Отримання диплому» на основі університету: охарактеризувати в загальних рисах роботу над проектом і місце РМ в ньому та виділити блок знань проекту.

Кафедра Інженерії програмного забезпечення висловлює щиру подяку компанії CyberBionic Systematics та особисто Олександру Марченко (який працював на кафедрі ІПЗ) за надану студентам можливість отримати актуальну інформацію та постійну підтримку кафедри.