«Програмування – це моє?» - у 2 та 3 курсу кафедри ІПЗ перша практика

09:20, 13-02-2018

Я теж пробував програмувати,
але там виявляється не просто на кнопки потрібно натискати,
а на певні, в потрібній послідовності ...

Сьогодні для студентів другого та третього курсу, що навчаються за спеціальністю Інженерія програмного забезпечення, відповідальний, а для декого вирішальний момент. За два або три тижні студенти зможуть собі відповісти на питання: «Програмування – це моє?».  Сьогодні у наших 44 студентів почалась перша практика у партнера кафедри ІПЗ в компанію CyberBionic Systematics.

Яку відповідь не дадуть студенти по завершенню практики, головне у них буде можливість зрозуміти чим саме вони хочуть у майбутньому займатись в ІТ-компанії, та що ще треба вивчити.. Це неоціненний досвід! Кафедра ІПЗ висловлює щиру подяку компанії CyberBionic Systematics за надану можливість нашим студентам!

Так, студенти 4 курсу, які були вже на практиці в ІТ-компаніях в минулому році, дали поради своїм молодшим колегам:

1. «Зараз я вивчу С # (С ++, JAVA, і т.д.) і стану справжнім програмістом»

На жаль, як показала практика, крім знання мови треба знати дуже багато суміжних напрямів

2. «Справжній програміст цілодобово пише програми»

Як показала практика, програміст програмує в кращому випадку ⅓ часу проекту, весь інший час іде на постановки завдань, спілкування з замовником та інше «вбивство» цього часу.

3. «Я буду створювати цікаві програми»

А ось і ні. За роботу платять гроші тільки якщо результат потрібен замовнику і як з'ясовується на ринку потрібні дуже нудні облікові системи або щось подібне. Якщо мрією життя було створювати ігри, то там теж багатомісячні нудні рішення проблем.  А 90% роботи для програміста - це корпоративне ПЗ, яке у більшості працюює з базами даних.

4. «Комунікація -  основний професійний навик»

Завжди пам'ятайте про те, що програмістів наймають не для того, щоб вони програмували, а для того, щоб вони приносили користь бізнесу. Основна якість, яке впливає на те, отримаєте ви роботу, чи ні - ваша здатність переконати інших у тому, що ви корисні. Вміння спілкуватись і пояснювати просто складні речі – це вміння, яке треба постійно вдосконалювати.

Бажаємо не розчаруватись, знайти «своє місце» та дослухатись до порад старших товаришів! Адже обізнаний, це вже озброєний! Успіху та натхнення!

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.