XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Підготовку за спеціальністю студентів-першокурсників Інженерії програмного забезпечення РОЗПОЧАТО!

15:57, 05-09-2018

Однією з особливостей навчання в Державному університеті телекомунікацій є те, що підготовка за спеціальністю починається з першого курсу. От і в цьому навчальному році навчання студентів першого курсу спеціальності Інженерії програмного забезпечення (ІПЗ) розпочалося з дисципліни «Вступ до спеціальності».

До студентів завітали представники команди RD Ukraine  партнера кафедри компанії ЕРАМ Ірина Савченко та Євгеній Тихонов. Ірина та Євгеній привітали першокурсників зі вступом до Університету, розповіли про компанію ЕРАМ, про підготовчу програму компанії та її напрямки.

Завідувач кафедри Онищенко В.В. розповіла студентам, що їх майбутня спеціальність має широкі можливості: можна стати інженером, що проводить тестування вручну (Manual QA Engineer, скорочено: QA Engineer або просто QA) або інженером, що автоматизує тестувальний процес — тестувальником-автоматизатором (QA Automation Engineer, Automation QA) або програмістом-розробником в одному з найпопулярніших напрямків в ІТ:

  1. Програмування вбудованих пристроїв (embedded) — наприклад, медичних апаратів, спортивного спорядження тощо;
  2. Розробка програмного забезпечення для носимих пристроїв (wearables) — розумних годинників, фітнес-браслетів тощо;
  3. Розробка мобільних додатків (applications) для таких операційних систем, як iOS, Android.
  4. Розробка програм для настільних персональних комп’ютерів
  5. Проекти зі сфери «Інтернету речей» (IoT = Internet of Things).

Але який би шлях не обрали — програміста чи інженера з якості — однаково важливим є знання англійської мови на рівні Upper-Intermediate та вище, Pre-Intermediate —може бути достатньо для початку.

Програміст чи тестувальник-початківець без практичного досвіду розпочинає свій шлях у компанії з позиції початкового рівня — це може бути роль Trainee (так вона називається у GlobalLogic, наприклад) або Intern. На цій позиції початківець перебуває від трьох місяців до року. В компанії ЕРАМ для цього є Laba, в яку можно пробувати потрапити вже з 3-4 курсу, саме в ній відбувається адаптація до компанії, своєї ролі у ній, навчання і отримання досвіду та необхідних навичкок для переходу на вищий рівень. Далі рух кар’єрними сходинками виглядає приблизно так:

Junior — Middle — Senior — Lead

На кожній сходинці спеціаліст зазвичай перебуває від одного року до трьох, і перехід вище залежить від особистих досягнень на проекті, успішного проходження навчальних тренінгів, отримання необхідних сертифікацій, підвищення рівня англійської мови.

У спеціаліста на позиції Lead з’являється можливість рухатися у бік технічної експертизи — бути Technical Lead (і стати Area Expert або Architect) або у бік менеджменту — бути Team Lead (і згодом обійняти посади Project Manager чи Delivery Manager).

Головною думкою зустрічі з представниками компанії ЕРАМ став вислів: «Вчіться, вчіть англійську мову, пізнавайте нове, сучасний ІТ світ постійно змінюється, інтенсивно розвивається, не витрачайте студентські роки на лінощі. Запорука успішності в ІТ - постійне оновлення знань, а для цього потрібні базові знання математики, теорії алгоритмів, дискретних структур. Тож будьте успішними та мобільними! І, до зустрічі на наших програмах!»

Читайте також

Про кафедру

Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Переглядів: 3 452