Укр.   Рус.   Eng.

Державний Університет Телекомунікацій

Студенти спеціальності Інженерія Програмного забезпечення вже з першого курсу почали вивчати фахову дисципліну та отримують практичний досвід

Так, студенти першого курсу, групи ПД-11 та ПД-12, розпочали підготовку за фахом з дисципліни «Основи інженерії програмного забезпечення».

Вже з перших пар студенти повинні були продемонструвати отримані теоретичні знання на практиці, створивши власний проект.

Під час роботи над проектом студенти  сформували команди. Навчились розуміти обов'язки різних учасників команди з розробки програмного забезпечення: керівника розробки, керівника технічної групи (teamleader), архітектора, програміста, менеджера, дизайнера, аналітика.  Продемонстрували володіння сучасними стратегіями і технологіями організації колективної розробки програмного забезпечення. Змогли пояснити основні напрямки розвитку методів колективної розробки, їх відмінності і доцільності застосування в залежності від типу розв'язуваних завдань і вимог організації.

А також застосували Scrum - гнучку методологію розробки програмного продукту. Згідно методології Scrum команди складались з 4-6 чоловік: до них входили люди з різними навичками - розробники, аналітики, тестувальники. Не було заздалегідь визначених і поділених ролей в команді, що обмежували б область дій членів команди. Команди самоорганізувались для виконання конкретних завдань в проекті, що дозволяло їм гнучко реагувати на будь-які можливі завдання.

На захисті студенти продемонстрували презентації своїх проектів і повинні були донести основну ідею свого проекту за 5 хвилин, причому так, щоб потенційний інвестор повірив в цей проект та погодився надати кошти. При цьому студенти надали бізнес-план і прорахували економічну ефективність проектів.

Студенти визнали, що на практиці спробували пройти весь процес розробки програмного забезпечення:

  1. Збір та аналіз вимог замовника виконавцем і подання їх у нотації, яка є зрозумілою як для замовника, так і для виконавця;
  2. Перетворення вимог до розробки в послідовність проектних рішень щодо способів реалізації вимог: формування загальної архітектури програмної системи та принципів її прив’язки до конкретного середовища функціонування; визначення детального складу модулів кожної з архітектурних компонент;
  3. Проектне рішення перетворено на програмну систему, яка реалізує такі рішення, продумано тестування програмного продукту в цілому
  4. Експлуатація та супроводження готової програмної системи.

Проекти, що були запропоновані командами, були різними: «Sales UP: актуальні знижки»,  «Нealthy Coder», «AR-Furniture», «EnergoAU - додаток для проведення енергетичного аудиту», «Піца зі знижкою за досягнення в грі», «PTOptions – проект оптимізації кількості пасажирів», «Easy Club’s Money». Вже з назв можна побачити різноплановість майбутніх програмістів та їх бажання змінити світ на краще.

Маємо надію, що через деякий час побачимо інтернет реалізацію, створених проектів, а поки що …студенти продовжують вчитись…

Вам було цікаво? Захотіли спробувати свої сили? Долучайтесь до студентів спеціальності ІПЗ, запрошуємо на навчання!


Фотографії

Оцініть новину:
6

Читайте також

У сучасних умовах глобальної інформатизації суспільства, налагодження ділового партнерства між державами професія секретаря-референта набуває унікальн..
Відбувся щорічний з’їзд Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобізму (Government relationship - взаємовідносини між бізнесом чи гро..
Шановні студенти! Доводимо до вашого відома графік ліквідації академічних заборгованостей з дисциплін, закріплених за викладачами кафедри Телекомун..

Ключові слова

Про кафедру

Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Отримати консультацію

у завідувача кафедри
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Ми зможемо надати Вам необхідну інформацію та рекомендації щодо вступу до ВНЗ під час вступної кампанії.
Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».


Переглядів: 504
^