Укр.   Рус.   Eng.

Державний Університет Телекомунікацій

Вступ 2019: Абітурієнту до уваги: телекомунікації – одна з топ-складових сучасності

На цей раз, редакція кафедри Телекомунікаційних систем та мереж приведе деякі факти, що демонструють незаперечну перевагу вибору напрямку Телекомунікацій як свою майбутню професію.

Інтернет - це дійсно важливо, тому що підключення до нього не є самоціллю. Якщо підключити всі країни, що розвиваються, то можна створити понад 100 мільйонів робочих місць, - сказав засновник і генеральний директор Facebook, Марк Цукерберг 25 лютого 2014 року, відкриваючи Всесвітній мобільний конгрес Асоціації операторів GSM-зв'язку.

 

Кількість користувачів інтернету в світі складає 4 мільярди чоловік (все населення планети 7,6 млрд). Зростання за рік - 7%. Крім цього, згідно з звіту "Global Digital 2018":

  • Мобільні технології інтернет-доступу використовують 3,722 мільярда чол.
  • Кількість користувачів соціальних мереж в 2018 році становить 3,196 мільярда чол., що на 13% більше, ніж в минулому році. Причому 90% користувачів отримують доступ за допомогою мобільних пристроїв.
  • Майже 1 мільйон осіб вперше почали використовувати соцмережі щодня за останній рік.
  • Все більше осіб старшого віку приєднується до соціальних мереж. Тільки на Facebook число користувачів у віці 65 років і старше збільшилася майже на 20% за останній рік.
  • Кількість підлітків у віці від 13 до 17 років, які використовують Facebook, також збільшилася, але тільки на 5% з січня 2017 року.
  • Середній користувач проводить в інтернеті близько 6 годин щодня. У лідерах - жителі Таїланду, які проводять в мережі 9 годин і 38 хвилин.
  • Найбільша кількість часу в соціальних мережах, вже третій рік поспіль, проводять філіппінці - в середньому близько 4 годин на день.
  • Загальносвітові витрати на електронну комерцію в 2017 році досягли майже $ 1,5 трлн., причому тільки на споживчі товари. Якщо додати витрати на інші категорії, такі як онлайн - покупка квитків, турів, цифровий контент і мобільні додатки, то загальна світова ціна електронної торгівлі буде ближче до $ 2 трлн.
  • Жителі Великобританії частіше за всіх роблять інтернет - покупки, щорічні витрати перевищують $ 2000 на одного користувача.

Нові технології впливають не тільки на ріст використання інтернету, але і поведінку абонентів в мережі: вони стали більше дивитися відео і слухати музику через інтернет. Про це йдеться в повідомленні Київстар.

Через розвиток технології LTE обсяги використання дата трафіку в розрахунку на одного абонента збільшився в три рази, в порівнянні з 2017, і в шість разів за два роки. Такі дані отримані за результатами 3 кварталу 2018, коли Київстар запустив послуги 4G на частотах 1800 МГц.

Як виявилося, 52% трафіку в мережі 4G генерують послуги аудіо- та відео стрімінгу. Доступ до соціальних мереж також користується попитом - це 15% трафіку. А ось пошук в інтернеті в загальній структурі трафіку в мережі 4G займає 12%, тоді як в 2G він становить більше 23%. Інтернет-месенджери генерують 3% трафіку, як в 2G, так і 4G мережах.

Більше половини трафіку в мережах 4G Київстар - онлайн-музика і відео.

А ось пошук в інтернеті в загальній структурі трафіку в мережі 4G займає всього 12%.

"Що цікаво, що в телеком-мережах різних країн світу трафік відео та аудіо досягає 70%. Отже, Україна розвивається відповідно до світових трендів", - уточнюють в Київстарі.

Швидкість передачі даних в мережах 4G дозволяє використовувати цей стандарт в якості альтернативи фіксованого інтернету, особливо - в селах. Так, в жовтні 2018 у сільській місцевості в мережі 4G абоненти використовували в середньому по 4,2 ГБ, а в мегаполісах - 6,12ГБ.

Як свідчать результати соціологічного дослідження, 30% активних користувачів інтернету живуть в селах. Це на 10% більше, ніж користувачів в невеликих містах.

Ця інформація є в дослідженні, опублікованому дослідницьким агентством Factum group.

Так, в містах населенням до 100 тисяч проживають 21% активних користувачів інтернету. Найбільший відсоток користувачів проживають у великих містах (з населенням понад 100 тисяч).

Що стосується віку, то картина прогнозована - найактивнішими користувачами є люди, яким 25-34 роки - 28% від усіх активних користувачів. Ще чверть - люди 35-44 років.

Дивіться також: Як скоро в Україні з’явиться 5G?

Відмітимо, що зважаючи на стрімкий розвиток технологій телекомунікаційних систем зв’язку, актуальність підготовки і підвищення кваліфікації спеціалістів-зв’язківців, яким необхідно опанувати як нові методи проектування телекомунікаційних мереж покоління 4G/5G, так і їх обслуговування, невпинно зростає.

Враховуючи реалізацію концептуально нової освітньої моделі в нашому Університеті, наші випускники отримають суттєві конкурентні переваги та необхідні компетенції для працевлаштування в українських та світових компаніях, що активно досліджують, впроваджують та експлуатують телекомунікаційні мережі четвертого та п’ятого поколінь!

Оцініть новину:
4

Читайте також

Фірма партнер ТОВ «Атмосфера» запрошує наших студентів, на стажування і подальше працевлаштування на постійну роботу інженера-фотоелектрик..
Кафедра Інформаційної та кібернетичної безпеки Державного університету телекомунікацій продовжує свою профорієнтаційну роботу. На протязі року, відпов..
Застосування технологій електронного навчання та доступ до Інтернету сприяли появі та стрімко зростаючій популярності Масових Відкритих Онлайн-курсів,..

Ключові слова

Абітурієнту

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Ми зможемо надати Вам необхідну інформацію та рекомендації щодо вступу до ВНЗ під час вступної кампанії.
Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.


Переглядів: 1 166
^