Метод діалогу культур у процесі навчання

13:36, 07-09-2019

У Державному університеті телекомунікацій з вересня 2019 року розпочалося навчання групи іноземних слухачів з української мови. Викладачі кафедри української мови застосовують методику занурення у мовне і культурне середовище при вивченні української мови.

Діалогічне мовлення є основою комунікативного методу навчання спілкуванню. Воно характеризується певними комунікативними, психологічними та лінгвістичними особливостями, серед яких варто виділити насамперед комунікативний аспект, при оптимальному врахуванні якого мінімізується емоційна напруга та усувається однобічний характер спілкування і включає:

• запит інформації – повідомлення інформації;
  • пропозиція (у формі прохання) – прийняття або неприйняття запропонованого;
  • обмін судженнями (думками) враженнями;
  • взаємопереконання, обґрунтування власної точки зору.

З психологічної точки зору діалогічне мовлення завжди вмотивоване. Проте, в умовах навчання мотив сам по собі виникає не завжди. Саме тому необхідно створити умови, за яких у іноземних слухачів з’явилося б бажання та потреба щось сказати, передати почуття, подискутувати. Крім того, сприятливий психологічний клімат на занятті, доброзичливі стосунки, зацікавленість у роботі сприятимуть вмотивованості діалогічного мовлення, що є безпосереднім завданням викладача.