Якщо знання – це новий капітал, то інновації – нова валюта

14:27, 24-09-2019

Кевін Келлі сказав:

«Якщо знання – це новий капітал,

то інновації – нова валюта».

У Державному університеті телекомунікацій головною метою викладачів  кафедри української мови  є зробити процес навчання творчим, компетентнісно зорієнтованим та поряд з традиційними методами навчання використовувати інноваційні.

Інноваційне навчання - це процес постійної співпраці викладача та іноземного слухача. Рушійною силою інноваційної діяльності є викладач як творча особистість.

Творчий викладач має широкі можливості й необмежене поле для інноваційної діяльності, оскільки на практиці може експериментувати й переконуватися в ефективності методик навчання, коригувати їх, здійснювати чітку структуризацію досліджень навчального процесу, пропонувати нові технології та методи навчання.

І головне завдання викладача у тому, щоб вибрати такі методи, такі інновації, які будуть доцільними при викладанні української мови для іноземних слухачів підготовчого відділення у Державному університеті телекомунікацій.

Так,  використовуючи один із видів творчо-розвиваючих технологій, а саме: технологію розвитку критичного мислення, навіть між заняттями викладачі сприяють розвитку творчих здібностей іноземних слухачів, умінь чітко й логічно вибудовувати усні формулювання відповідно до мети.

Наприклад,  привітання з днем народження однієї з іноземних слухачок звучали як від одногрупників, так і від друзів-іноземців першого курсу Державного університету телекомунікацій виключно українською мовою. Цей вид творчо-розвиваючих технологій сприяв ефективному засвоєнню вивченого матеріалу на заняттях.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення