Публічне управління та адміністрування: приховані несподіванки для абітурієнта – 2018 у контексті євроінтеграції вищої освіти

20:29, 18-03-2018

Євроінтеграційні процеси у вищій освіті поступово змінюють не тільки освітнє законодавство України, а й парадигму функціонування вищої школи. Важливим є надання справжньої самостійності вищим навчальним закладам у визначенні того, що викладати і як викладати з кожної спеціальності. ВНЗ підтверджують свою здатність надавати освітні послуги зі спеціальності і затверджують свій стандарт (освітньо-професійну програму - ОПП) у процесі акредитації.

Сучасна вища освіта з Публічного управління є відносно новою на освітньому ринку України. Недостатня обізнаність населення – споживачів ринку освітніх послуг – у сутності цієї спеціальності, у змісті навчання та у його компетентісних результатах призводить до того, що кожен з абітурієнтів йде навчатись до ВНЗ тому, що сам собі уявляє за назвою, а по факту навчається тому, що йому призначив конкретний вищий навчальний заклад. І, нажаль, уявлення абітурієнта про цю спеціальність та власне запропонований вишем справжній зміст даної освіти далеко не завжди збігаються.

Крім того, система вищої освіти з даної спеціальності  не зовсім гнучка і частіше спроможна швидко змінювати тільки форми (назви спеціалізацій, дисциплін тощо), а не зміст. Це є головною проблемою у розвитку та поширенні знань в країні, і, як наслідок, ускладнює життя здобувачів освіти у подальшій реалізації себе на ринку праці. Так звані «новомодні фішки» в освіті не завжди себе виправдовують. І частіше за ними нічого нового не знаходиться. В свою чергу, вищі навчальні заклади не поспішають пояснювати зміст своїх освітньо-професійних програм - ОПП (зміст компетентностей спеціальності), а, тим більше, їх практичну реалізацію в сучасних умовах ринку праці. Тому абітурієнту у виборі будь-якої спеціальності сьогодні набагато складніше, ніж, наприклад, ще 7-8 років тому. Навіть, якщо обізнаний абітурієнт вимагатиме від вишу ознайомити його із ОПП, це йому не надасть дуже чіткої картини, оскільки ці програми є досить складними для сприйняття непрофесіоналом.

Складність вибору для абітурієнта полягає у тому, що навчання по одній й тій самій спеціальності у різних вишах може надати йому різну добірку компетентностей. Фактично у вищий школі постає питання конкурування не тільки брендів вишів, а ще й конкурування освітньо-професійних програм по вже визначеній спеціальності.

Спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування», що пропонується Державним університетом телекомунікацій, фактично є інноваційним втіленням надсучасних і перспективних знань з даної галузі. Крім того, дані програми враховують багатоваріативність компетентностей, які можуть застосовуватись у роботі, наприклад, керівного складу великих транснаціональних корпорацій. Тобто, пропоновані компетентності, нададуть можливості студенту, що навчається саме за нашою освітньо-професійною програмою, реалізуватися на ринку праці не тільки у галузі публічного управління, а й в управлінській діяльності в цілому.

Із ексклюзивним модернізованим змістом освітньо-професійної програми спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» та інноваційним змістом навчання в цілому в Державному університеті телекомунікацій можна детально ознайомитись на сторінках нашого сайту: