XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Кафедра публічного управління та адміністрування розробляє інноваційну програму із сприяння працевлаштуванню студентів нашої спеціальності. Аналогів у вищій діловій освіті немає!

15:09, 25-11-2018

На міжнародній виставці «ОСВІТА І КАР’ЄРА», що відбулась 18-19 листопаду 2018 року, Державний університет телекомунікацій отримав відзнаки і нагороди у багатьох номінаціях, які виокремлюють наш заклад з-поміж інших та підкреслюють нашу справжню плідну працю. Гордістю є кожна наша нагорода:

  • Гран-прі «За інноваційний розвиток освіти та педагогічні технології»,
  • «Лідер вищої освіти України»,
  • «За досягнення у працевлаштуванні випускників».

Для всього нашого науково-педагогічного колективу університету,  наших студентів та абітурієнтів це не просто формальні нагороди. Це є визнання в Україні Державного університету телекомунікацій і його реальної високо результативної праці у визначених Міністерством освіти і науки України номінаціях.

Освіта за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» в Україні має чимало особливостей та суттєвої специфічності, що, в свою чергу, позначається і на професійній реалізації отримувачів даного фаху на ринку праці. А, отже, і на подальшому житті людини, що здобула цю освіту.

Для тих, хто вступив і навчається за даною спеціальністю у закладах вищої освіти, вже частково стають відомі їх невизначеності та складнощі у подальшому просуванню у кар’єрі, та загальні перешкоди на ринку праці. Такими є:

  • ПЕРШИЙ ФАКТОР. Відсутність гарантованої можливості прямого працевлаштування за фахом по закінченню вишу. Це зумовлюється, нажаль, не тільки обмеженістю вакансій в органах державної (публічної) влади, а й особливістю «потрапляння» на посади та вакантні місця. Головними умовами отримання будь-якої посади в органах державного (публічного) управління України є конкурс, а не факт отримання диплому за спеціальністю. Звісно, отримання відповідної спеціальності додає шансів на працевлаштування, але не гарантує саме працевлаштування. На конкурсах, як правило, стандартні вимоги, серед яких – досвід роботи. А, отже, після закінчення вишу, йдучи на конкурс, конкурсні переваги у випускника (навіть відмінника) невисокі, або взагалі відсутні.
  • ДРУГИЙ ФАКТОР. Специфічність положення фахівців, підготовлених за класичною програмою спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» на ринку праці обумовлена відсутністю прямого попиту на них в комерційному секторі економіки (в бізнес-середовищі). Незначне державне замовлення в Україні зі спеціальності на підготовку фахівців на бакалавраті свідчить про відсутність визначеності в необхідності даних спеціалістів для держави. Отже, в класичній формі існування спеціальності, що пропонують всі заклади вищої освіти ринку освітніх послуг України,  крім ДУТ, є багато невизначеностей, а, значить, прогнозувати попит на ринку праці на спеціальність на найближчі роки важко, як і, власне, професійне майбутнє випускників інших вишів цього напряму підготовки.

Кафедра публічного управління та адміністрування університету телекомунікацій, дослідивши виокремлені вищі проблемні питання, розробила програму підготовки за спеціальністю 281, що відрізняється від всіх пропонованих в Україні (див. Загальну сторінку кафедри ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ), збагативши її багатоваріативністю компетенцій студентів для їх майбутньої професійної реалізації як в управлінні у бізнес-структурах, так і в органах публічної (державної) влади. Цей підхід фактично анулює другий фактор для наших випускників, що додає невизначеностей у професійному майбутньому.

А от із першим фактором впливу на професійне майбуття наших випускників довелося чимало попрацювати. Передусім - для його анулювання, або, як мінімум, доведення до стану незначного. В даному контексті кафедрою розроблена спеціальна програма, що зараз перебуває на початковій стадії практичної реалізації. Процес розробки та реалізації програми складається всього з 4 етапів: перший - розробка концепції програми та самої програми, другий – організаційні заходи впровадження програми в дію, третій - запуск практичної реалізації програми, четвертий - контроль та координування процесу реалізації програми. Отже, ми вже зараз на третьому етапі реалізації програми. Головна мета програми – гарантоване працевлаштування нашим випускникам, що добре навчалися в ДУТ, в органах публічної (державної) влади. При цьому в органах влади, які вони самі обиратимуть і на посадах, що повністю відповідатимуть їх рівню підготовки. У найбільш вигідному стані зараз опинилися всі, хто вступатиме до нас, і  наші студенти бакалаврату 1 – 3 курсів, оскільки саме вони у повному обсязі прийматимуть участь у програмних заходах, які й забезпечать їм професійне майбуття по закінченню університету. Аналогічних заходів з працевлаштування зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» доки що у вищій освіті ніхто, крім ДУТ, не пропонує і не гарантує працевлаштування по закінченню вишу.

Тому, всім, хто дійсно прагне гарантованого працевлаштування, а ще й за власним вибором, потрібно виконати лише одну умову – сумлінно навчатися в університеті телекомунікацій!

Читайте також

Про кафедру

Кафедра Публічного управління та адміністрування

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Переглядів: 2 366