Студенти-першокурсники спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” набувають практичних вмінь та навичок щодо ефективного використання своїх конституційних прав та виконання обов’язків

14:54, 17-03-2019

Однією із фундаментальних засад професійної компетентності сучасного керівника органу державної влади та/або органу місцевого самоврядування є рівень його юридичної підготовки, зокрема правової культури.

З огляду на це, провідними викладачами кафедри публічного управління та адміністрування приділяється особлива увага правовій освіті майбутніх фахівців у галузі публічного управління, передусім формуванню у них системних уявлень про роль права у здійсненні публічного управління та адміністрування, функціонуванні системи органів публічної влади.

Певною інноваційністю відзначаються практичні та семінарські заняття з дисципліни “Право в публічному управлінні” (викладач: проф. Андреєв С.О.), під час яких студенти набувають практичних умінь і навичок щодо застосування окремих положень чинного законодавства з різних аспектів публічного управління.

Так, наприклад, під час практичного заняття на тему “Правове підпорядкування публічної адміністрації конституційним правам і свободам”, студенти І курсу групи ПУД-11, навчались самостійно готувати проекти запитів на публічну інформацію (відповідно до ст. 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації”) в органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Такі комплексні практичні вправи дозволяють вирішувати одночасно декілька навчально-практичних завдань, адже дають змогу не лише засвоювати теоретичний матеріал та норми чинного законодавства, але й формують свідомих громадян, які можуть самостійно реалізовувати та відстоювати на практиці свої законні права.

Крім цього, вміння щодо правильної підготовки запиту на інформацію знадобиться майбутнім бакалаврам під час збирання статистичного та іншого емпіричного матеріалу, необхідного їм для написання якісної кваліфікаційної бакалаврської роботи зі спеціальності.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.