XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Пошуки нової системи підготовки державних управлінців в університеті телекомунікацій: принципово нова парадигма партнерства випускаючої кафедри з органами державної влади

13:32, 15-09-2019

На останньому засіданні кафедри публічного управління та адміністрування серед інших розглядалося питання підвищення ефективності партнерської взаємодії із органами державної влади та установ у сфері публічного управління у спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».

Визначено, що вся наявна структура партнерських відносин кафедри, що склалася на сьогодні, цілком і повністю задовольняє головну потребу у практичній підготовці наших студентів і цілком вирізняє наш університет телекомунікацій з-поміж інших навчальних закладів. Так, на кожен блок знань, закладений у освітньо-професійну програму і навчальний план спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» для наших студентів фактично сформована і високоефективно діє практична підготовка, що проводиться в реальному секторі державного (публічного) управління. Таким чином, наші партнери повністю забезпечують у нашому навчальному процесі:

  • сприяння проведенню практичних робіт студентів з професійних дисциплін у професійному середовищі,  
  • написання практичних блоків курсових і дипломних робіт, забезпечуючи реальним аналітичним матеріалом наших студентів та реальним робочим середовищем з державного управління під час написання цих робіт;
  • проведення ознайомчих, виробничих та переддипломних практик на протязі всього циклу навчання;
  • рецензують всі кваліфікаційні роботи (дипломні роботи) наших студентів з позиції оцінки їх реальних компетентностей для практичної діяльності в секторі державного управління України і після експертизи надають свої професійні висновки;
  • приймають безпосередню участь у навчальному процесі як у аудиторній підготовці наших студентів, так і у якості експертів і членів Державної екзаменаційної комісії під час державної атестації наших студентів (під час захисту ними дипломних робіт) і т.ін.

Таким чином, кафедрою повністю забезпечений практико-орієнтований навчальний процес наших студентів.

Крім того, на засіданні кафедри було наголошено і на специфіці саме освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування». Так, визначено, що практична підготовка наших магістрів за рахунок партнерських взаємодій кафедри, цілком забезпечена професійним середовищем і практичними компетенціями. Однак специфікою підготовки магістрів у вищій школі України (з будь-якої спеціальності) є ще й те, що випускник магістратури має право вести викладацьку діяльність за своїм фахом.  Виокремлюючи особливості освіти з публічного управлінні, на засіданні кафедри наголошувалося, що суттєвою особливістю освіти у секторі державного управління є підготовка кадрів на державній службі. Так, саме наша освіта має надавати нашим студентам ще й ексклюзивні компетенції з освіти для практиків держаної служби. А це вже особливості освіти для дорослих у сфері підвищення кваліфікації державних службовців.

Тому на засіданні кафедри було прийнято рішення про створення нової парадигми партнерства кафедри публічного управління та адміністрування. Так, крім партнерських взаємодій з органами державної влади, що вже складені, кафедрою розпочинається робота над створенням партнерських відносин із установами, що забезпечать практичними компетенціями наших студентів у галузі освіти (підвищення кваліфікації) державних службовців. Для цього кафедрою зараз налагоджуються ділові контакти із Українською школою урядування. Історично - це Всеукраїнський центр підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. З 21 лютого 2019 року його реорганізовано в Українську школу урядування (УШУ) із покладанням державних функцій з оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби. Фактично це заклад післядипломної освіти, що належить до сфери управління Національного агентства України з питань державної служби (НАДС). Кафедра вже має партнерську угоду з НАДС. Однак, УШУ є юридично самостійною організацією і забезпечує в автономному режими всі покладені на неї функції у державі. УШУ саме і впроваджує освіту для державних службовців і фактично є головним органом в оцінці їх компетенцій. Саме для цього кафедрою, крім інших фахівців-практиків з органів державної влади, будуть запрошуватись і фахівці з УШУ для покращення компетентісної складової  навчального процесу для всіх наших студентів. У найближчій перспективі перед кафедрою стоїть завдання щодо укладання партнерської угоди з УШУ та введення у науково-педагогічну практику наших магістрів блоку практичних завдань з освіти, що забезпечує УШУ в Україні.

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Публічного управління та адміністрування

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Переглядів: 3 933