Підготовка публічних управлінців за інноваційною програмою із поглибленими знаннями із управління соціально-психологічними явищами

10:45, 13-10-2019

Відповідно до сучасних реалій нашої держави фахівцю, що реалізується у сфері публічного управління, необхідно глибоко розуміти та вміти впливати на протікання масових соціально-психологічних явищ, від формування громадської думки до впливу на натовп. Інноваційна освітньо-професійна програма спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», за якою мають змогу навчатися тільки студенти Державного університету телекомунікацій, вміщує блок дисциплін, які надають знання із психології масової та індивідуальної свідомості, які фактично формують унікального фахівця з управління.

Одним з аспектів психології, який привертає до себе багато уваги, стала проблема вивчення проявів психічної діяльності в умовах груп та колективів. Взагалі ми звикли до думки, що свідомість у всіх своїх якостях та особливостях, безумовно індивідуальна. Звісно, це відповідає дійсності, але можливо також і інше. Одночасний прояв однієї зі сторін свідомості великої кількості людей називають масовими психічними явищами.

Масові психічні явища, проходячи крізь найближче соціальне середовище людини – колектив, групу, починають активно впливати на особистість, її спілкування та стосунки. До масових психічних явищ відносять громадську думку, натовп, колективне переживання, змагання, наслідування та різноманітні групові заходи.

Багато відомих політиків приділяли особливу увагу вивченню психології мас. Підвищеним інтересом до цієї галузі знань був відомий Гітлер. Він цікавився науковими працями відомих психологів та практичним досвідом їх роботи стосовно цих питань, навіть створив декілька науково – дослідних інститутів, що вивчали методи впливу на людську психіку для створення стратегій і тактик підкорення світу.

Хаотичні системи, такі як натовп, функціонують на основі певних закономірностей. Знайомство з цими факторами, розуміння особливостей масової поведінки і наявність необхідних навичок, припускає здатність керувати подіями. На даному етапі соціального розвитку володіння прийомами регуляції стихійних процесів конструктивно необхідно в багатьох областях діяльності сучасного світу.

Завдяки науковим розробкам у галузі масових соціально-психологічних явищ постійно розкриваються та вдосконалюються механізми впливу на різноманітні спільності людей, закономірності розповсюдження моди, чуток, загальновизнаних ідеалів, упереджень, суджень. Вивчаються проблеми класів, націй, психологія релігії та багато іншого.

Усі ці знання стосовно психології мас використовуються у багатьох аспектах нашого життя – це політика і управління, виробництво і війни, реклама і телебачення, преса і радіо.

Вміння орієнтуватися у цих галузях, передбачає володіння уявленнями про специфіку та особливості масових соціально-психологічних явищ.

Таким чином, маючи арсенал знань із психології впливу на масову та індивідуальну свідомість у поєднанні із фаховими компетенціями управлінця, наш студент фактично стає унікальним фахівцем, який може реалізуватись у будь-якій управлінській діяльності держави або бізнесу.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.