Використання сучасних меседжерів (інформаційно-комунікаційних засобів і інструментів) в навчанні студентів спеціальності "Публічне управління та адміністрування"

16:53, 13-11-2020

У процесі навчання студентів ДУТ використовується безліч сучасних інструментів для дистанційної та очної форми навчання. Крім системи Moodle, викладачами кафедри в навчальних лабораторіях використовуються інформаційні платформи Zoom і Discord.

Discord - безкоштовний месенджер з підтримкою відеоконференцій, призначений для використання різними спільнотами по інтересам, найбільш популярний у геймерів і учнів. Створений спочатку як інструмент комунікації геймерів в умовах карантинних заходів 2020 році і здійснення дистанційного навчання додаток Discord отримав більш широке застосування: викладачі за допомогою Discord проводять заняття, а співробітники компаній проводять наради поза офісом. У додатку в даний час збільшений ліміт користувачів з 10 до 50 осіб, що дозволяє включити в контакти студентів та викладачів кафедри.

Discord пропонує наступні можливості:

• Безкоштовну навчальну платформу з закритим доступом "віртуальної аудиторії" для різних навчальних дисциплін;
  • Текстові канали для організації лекцій, семінарів і домашніх завдань, щоб студенти могли разом працювати над завданнями з навчального матеріалу;
  • У текстових каналах користувачі можуть відправляти повідомлення або завантажувати файли і зображення, які завжди будуть доступні іншим користувачам.
  • Голосові канали для особистих бесід, групових обговорень і консультацій;
  • Навчальне середовище для проведення занять в режимі реального часу, на яких одночасно можуть бути присутніми до 50 осіб;
  • Є можливість відстеження присутності студента у віртуальній аудиторії і роботі з навчальним матеріалом;
  • Для студентів і викладачів розроблені прості, зрозумілі, швидкі способи настройки і роботи сервісу.
  • Можливо безкоштовно завантажити Discord і створити обліковий запис на комп'ютері, iOS, Android або в веб-браузері.

Колективом кафедри публічного управління та адміністрування в поточному навчальному році був створений сервер на базі Discord для організації навчального процесу як в дистанційній так і в очній формі, що дозволило значно розширити можливості навчання для роботи зі студентами-заочниками та слухачами магістратури спеціальності "Публічне управління та адміністрування".

Популярно про Discord https://www.youtube.com/watch?v=KfBwSlhemb0