Формування безпекової освітньої компоненти як важливішого елемента професійної підготовки публічних управлінців

16:42, 04-02-2021

Сучасна нестабільна глобальна ситуація у світі характеризується наявністю широкого спектру загроз для існування людини (соціально-економічних, суспільно-політичних, природних, техногенних, медико-біологічних, гібридних тощо), а людство стикається з небаченими у своїй історії викликами (пандемія Covid-19). Супутнім чинником, що значно підсилює рівень цих загроз є зниження ефективності виконання деякими національними державами своїх засадничих функцій у сфері безпеки, захисту населення, територій, матеріальних і культурних цінностей від кризових ситуацій.

За таких несприятливих безпекових умов одним з ключових чинників забезпечення власної безпеки життєдіяльності людини стає високий рівень професійної підготовки, зокрема в напрямі формування культури безпеки життєдіяльності, а також забезпечення власної самоосвіти у цьому напрямі.

Усвідомлюючи наведені процеси та тенденції, однією з головних відмінних особливостей професійного навчання здобувачів вищої освіти за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” в Державному університеті телекомунікацій є наявність безпекової освітньої компоненти у цьому навчанні.

Так, наприклад, освітньо-професійною програмою підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти передбачено опанування дисципліни “Публічне управління в умовах кризових ситуацій”, а відповідною програмою підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня заплановано вивчення спеціальної дисципліни “Політика національної безпеки: механізми формування та реалізації”.

З початком ІІ семестру провідні науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління та адміністрування розпочинають викладання дисциплін, спрямованих на формування безпекової освітньої компоненти професійної підготовки публічних управлінців: “Публічне управління в умовах кризових ситуацій” (для бакалаврів) та дисципліни “Політика національної безпеки: механізми формування та реалізації” (для магістрів).

Успішне засвоєння здобувачами вищої освіти навчального матеріалу цих дисциплін, поряд з їхньою активністю на практичних та семінарських заняттях, забезпечить професійну підготовку майбутніх випускників спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування”, в частині знань, вмінь та навичок у сфері публічного управління в умовах кризових ситуацій, національної безпеки та культури безпеки життєдіяльності в цілому.

Нестача кваліфікованих фахівців з відповідними компетенціями сьогодні гостро відчувається в державному секторі.