Як асертивність впливає на досягнення максимальної успішності в вивченні англійської мови

08:19, 16-02-2022

Що   таке   асертивність і як це допоможе вчити англійську мову?

Перше що спадає на думку, це наполегливість, самодисципліна, ініціативність.

Саме так і є.

Проте цілий комплекс soft skills “м’яких навичок”, які допомагають нам в житті,  навчанні,  трудовій діяльності можна назвати одним словом – асертивність.

Під час викладання англійської мови в Державному університеті телекомунікацій викладачі проводили спостереження за рівнем асертивності студентів та їх успішністю у вивченні англійської мови.

Які ж особливості має асертивна особистість?

• Ця людина вміє говорити “ні” і відстоювати свою позицію.
  • Вміє помічати заслуги інших і приймати компліменти.
  • Вміє вести переговори.
  • Признає своє право на помилки.

Іншими словами, асертивність робить Вас більш впевненою і незалежною особистістю. Якщо ж Ви не впізнали всі ці якості в собі – не засмучуйтесь, асертивність можна розвивати. Студенти, які систематично працювали над підвищенням рівня асертивності продемонстрували кращий результат в опануванні іноземною мовою. Чому ж тепер вивчення мови дається простіше?

• Ви спокійно ставитесь до своїх помилок і працює над їх  виправленням, замість того, щоб соромитись і звинувачувати себе.
  • Ви не сприймаєте конструктивну критику вороже, а берете на озброєння.
  • Ви визнаєте, що можете чогось не знати і не почуваєтесь від цього неповноцінним.
  • Ви неодмінно уточнюєте незрозумілі моменти і не соромитесь, якщо не зрозуміли чогось з першого разу.

Отже, можливо саме цих рис іноді не вистачає для того, щоб не сприймати заняття як покарання і не боятись іноді припускатись помилок. Англомовний світ ще ніколи не був настільки доброзичливим. Вам вибачать певні недосконалості, якщо вони не перешкоджають розумінню.

Науково-методичне повідомлення підготувала
старший викладач кафедри Англійської мови Ніколаєва Анжеліка Анатоліївна.