Молодіжний британський сленг – особливості вживання

18:27, 18-04-2022

Молодіжний сленг - найдинамічніша, емоційно насичена, яскрава складова лексики англійської мови. Як навчитися розуміти та вживати сленг у своєму мовленні?

Якщо ви приїхали до Великобританії вчитися або працювати, а отже, термін вашого перебування в країні не обмежиться кількома днями чи тижнями туристичної відпустки, а також коло спілкування буде складатися не тільки з друзів, які приїхали з вами і працівників готелю, в якому ви зупинилися, вам доведеться зіштовхнутися з деяким бар’єром у спілкуванні. Популярних фраз для спілкування в готелі  може виявитися недостатньо для повноцінної комунікації. Навіть якщо ви вивчали англійську мову онлайн і спілкувалися з носієм мови, не завжди ви можете легко і просто вступити  в процес спілкування за кордоном. У тому випадку, якщо ви володієте англійською мовою на хорошому рівні, вас можуть  спанчелити  деякі мовні звороти і фрази. Найчастіше ці фрази  відносяться до сленгових.

У цьому немає нічого дивного: молодіжний сленг – найдинамічніша, емоційно насичена і яскрава складова лексики англійської мови.

Добре володіти сленгом можна тільки в тому випадку, якщо ви живете у Великобританії (або іншій країні з англомовним населенням). До речі, треба пам’ятати і те, що в кожній країні – свій молодіжний сленг.

Ознайомимося з найпопулярнішими сленговими оборотами.

Молодіжний британський сленг - найпопулярніші слова і фрази

Фрази ввічливості

AL right? Hello, How are you? – фраза, яку ви можете вживати як фразу вітання

HiyaorHeyup– неформальне вітання, яке популярне на півночі Англії

What about ye? – Як ти? Фраза популярна в північній Ірландії

Howay -   Ходімо! Фраза популярна в північно-східній частині Англії, часто використовується як альтернатива Letsgo або Comeon

TaThankyou – скорочений варіант вираження подяки

Cheers – фраза, яку як правило вимовляють підіймаючи келихи. Але, в той же час, вона може означати і звичайне Дякую.

Seeyou  -Побачимося! Один із варіантів прощання.

Сленгові слова для позначення родинних зв’язків

Bairn – немовля чи маленька дитина. Слово поширене в Шотландії

LassorLassie – дівчина

Blok or Chap – чоловік

Mate or Pal –друг

Сленгові слова для знайомств, вечірок, флірту

Do, Bash or Get together – вечірка

Kneesup – термін для позначення вечірки

Mosh-pit – місце поруч зі сценою, де збираються найяскравіші і активні шанувальники виконавців

Danceoff  - момент , коли на танцполі люди змагаються у мистецтві танцю

Chatup – фліртувати

Snog – пристрасно цілуватися

Chinwag – базікати або пліткувати з друзями

Sleep like a log – спати як убитий

Сленгові назви їжі та напоїв

ButtyorButtie – сендвіч

CuppaorBrew – чашка чаю

Brekkie – сніданок

Tea – може означати як чашку чаю, так і вечерю

Greasyspoon – заклад, в якому подають нездорову їжу

Chippy – риба або рибний магазин

Spuds – картопля

І останнє… Найновіше у сленгу

На UrbanDictionary - словникові англійського сленгу – з’явився новий термін – UKRAINED. Можна приблизно перекласти як відукраїнений. Тлумачення подається таке: коли ви, росія торкаєтесь в іншу державу і у відповідь отримуєте приниження на глобальному рівні. Технічний термін: росію відукраїнили.

Enguide.com.ua

Phrases.org.uk