Інформація щодо підготовки та здачі кандидатського іспиту з іноземної мови

10:13, 18-05-2016

Інформація
для здобувачів наукового ступеня кандидата наук щодо підготовки та здачі кандидатського іспиту з іноземної мови

Кандидатські іспити з іноземної мови (англійської) згідно з наказом ректора Державного університету телекомунікацій приймаються на кафедрі іноземних мов двічі на рік: у листопаді та травні місяці.

Відповідно до вимог керівних документів та порядку, встановленого в університеті, до складання кандидатського іспиту допускаються здобувачі за таких умов:

1. Наявність відповідного рівня підготовки.

2. Тема дисертаційного дослідження визначена і є науковий керівник.

3. Наявність рішення ректора університету на дозвіл здачі іспиту встановленим порядком і відповідних вказівок університету відділу аспірантури та докторантури.

4. Вирішення питання щодо попередньої і своєчасної оплати підготовки до іспиту та його здачі (для всіх здобувачів).

5. Здобувчем прочитана оригінальна література відповідною іноземною мовою (англійською) – монографічна і періодична, яка стосується теми дисертаційної роботи і сприяє здійсненню порівняльного аналізу проблем дисертаційного дослідження та акумулюванню цінного зарубіжного досвіду.

Загальний обсяг літератури повинен складати 300 сторінок (обсяг однієї сторінки – 2500 друкованих знаків); кількість використаних джерел – не менше 5.

6. Здача відповідних норм читання оцінюється як “зараховано” або “незараховано”.

7. Вимоги до реферату з проблеми наукового дослідження:

а) зв'язок реферату з темою дисертаційного дослідження;

б) підпис наукового керівника, його коротка рецензія, печатка яка це засвідчує;

в) спеціальність дослідження, шифр і тема;

г) підпис викладача кафедри;

д) оцінка роботи.

8. Зміст реферату:

а) україномовний огляд наукових робіт, прочитаних іноземною мовою – обсягом 15-16 сторінок тексту;

б) список використаних джерел (оформлений з дотриманням встановлених вимог);

в) словник 100 термінів даної галузі науки;

г) повідомлення про наукове дослідження, викладене іноземною мовою в обсязі двох машинописних сторінок.

Здобувачі, які планують здачу іспиту у весняну сесію (у травні), мають здати необхідні норми поза аудиторного читання і реферат до 15 квітня поточного року.

Здобувачі, які планують здачу іспиту у осінню сесію (у листопаді), мають здати необхідні норми поза аудиторного читання і реферат до 15 жовтня поточного року.

Організаційні питання: визначення викладача кафедри для перевірки читання і реферату; проведення консультацій тощо, вирішуються завідувачем кафедри або призначеною відповідальною особою (доцент кафедри іноземних мов Янченко І.О.).

Структура кандидатського іспиту з іноземної мови:

1. Читання і письмовий переклад зі словником рідною мовою оригінального тексту з фаху. Обсяг 2000 друкованих знаків. Час виконання – 45 хвилин.

2. Письмове анотування іноземною мовою (500 друкованих знаків) україномовного тексту загальнонаукового характеру обсягом 4000-4500 друкованих знаків. Час виконання – 40 хвилин. Допускається використання словника.

3. Текст із граматики, лексики, читання (1 година).

4. Співбесіда іноземною мовою з питань наукового дослідження і фаху.

Розклад іспитів (відомості про консультацію) і розподіл здобувачів можна отримати у відділу аспірантури та докторантури університету або на кафедрі іноземних мов (каб. 502).

Консультацію буде проведено 18.05, о 14.00 (ауд.502).

Завідувач кафедри іноземних мов                                                             Ю.М. Семенов