АНГЛІЙСЬКА – МОВА, ЩО НАЙБІЛЬШЕ ВИВЧАЄТЬСЯ У СВІТІ

15:53, 13-09-2017

За даними відомого довідника мов світу «Ethnologue: Languages of the World» (20-е видання, лютий 2017), зараз на Землі існує 7,099 живих мов.

Найбільшу кількість носіїв мають китайська, іспанська та англійська. Проте, якщо брати до уваги не тільки носіїв мов, а й людей, для яких вони не є рідними, найпоширенішими мовами світу є китайська, англійська, хіндустані (хінді+урду), іспанська та арабська.

Англійська є рідною мовою для більш ніж 370 млн. і другою – для 611 млн. людей, проте ще сотні мільйонів знають її, бо це міжнародна мова бізнесу і науки.

Точно визначити кількість людей, що говорять певною мовою, та рівень володіння нею важко, проте, за деякими оцінками, до 2 млрд. людей (тобто близько чверті населення Землі) розуміють англійську хоча б на базовому рівні чи користуються нею у спілкуванні.

За даними Вікіпедії, англійською говорять щонайменше в 115 країнах (із приблизно 200 країн світу), а офіційною мовою вона є в майже 60 країнах, в т.ч. таких світових лідерах, як Великобританія, США, Індія, Канада і Австралія. Також вона є однією з шести робочих мов ООН. Дві третини наукових праць і половина газет у світі публікуються англійською. 51% інтернет-сайтів у світі є англомовними. Згідно звіту Internet World Stats, станом на червень 2017 року 985 млн. (25.3%) користувачів Інтернету спілкувалися англійською.

Англійська – це мова, що найширше вивчається у світі. Приблизно 1.5 млрд людей вчать її – це більше, ніж французьку, іспанську, італійську, японську, німецьку і китайську разом (Washington Post, 2015).

Існує понад сотня діалектів і різновидів англійської.

До речі, Массачусетський технологічний інститут зараз проводить цікаве дослідження щодо діалектів англійської, і усі бажаючі можуть взяти в ньому участь. За посиланням http://archive.gameswithwords.org/WhichEnglish/ можна пройти короткий тест з англійської, і за розробленим інститутом алгоритмом програма проаналізує граматичні конструкції, які ви використовуєте, та визначить, носієм якої мови ви, найвірогідніше, є та до якого діалекту ваша англійська є найближчою.

Технології продовжують єднати світ, і завдання знаходити спільну мову із друзями чи колегами з інших країн стає все важливішим. На щастя, навіть якщо ви не володієте офіційною мовою певної країни, ви завжди зможете спілкуватися міжнародними мовами, в першу чергу - англійською.