ВИВЧАЄМО АНГЛІЙСЬКУ ЗА ДОПОМОГОЮ TED TALKS

10:13, 13-10-2017

Існує безліч актуальних та автентичних матеріалів для навчання/самонавчання іноземних мов.

Ви, звісно, слухаєте англомовні пісні, можливо, дивитесь серіали, імовірно, завантажили всі додатки на смартфон. Так, ви забезпечили себе безліччю корисних ресурсів. Та існує ще один засіб вивчення англійської і він вам сподобається!

ВІДОМОСТІ ПРО TED TALKS

TED Talks – короткі лекції учасників щорічної конференції TED – Technology, Entertainment, Design. Ці три напрямки були основними в часи заснування TED. Щоправда, сьогодні лекції існують практично на всі теми і відбуваються в багатьох країнах під величезною кількістю гасел. Основне серед них – ideas worth spreading. Саме так вважаємо і ми, викладачі англійської мови, і тому рекомендуємо TED для всіх, хто бажає розвиватись.

Зміст ТЕD talks відповідає загальним компетенціям CEFR (Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти) у межах знань про світ, міжкультурної взаємодії, здатності навчатися.

Даний ресурс безумовно вас зацікавить (www.ted.com), адже він надзвичайно зручний у використанні та максимально корисний для вивчення англійської.

ПОРЯДОК КОРИСТУВАННЯ TED

Існує 3 основних способи знайти цікаві вам відео:

1. Знайти за темою: discover => topics

2. Обрати цілий плей-лист: watch =>playlists/ted talks

3. Скористатись пошуком.

Відкриваємо відео і знаходимо «скрипти» (текст відео). Вони існують різними мовами, в тому числі і українською. Окрім скриптів, TED надає субтитри. Ви можете їх увімкнути та обрати зручну мову. Це робить сервіс універсальним для всіх рівнів англійської:

Для початкового – обираєте субтитри вашою мовою, таким чином тренуєте навички аудіювання, сприймаєте мову на слух. Також корисно зберегти скрипти англійською. Після перегляду відео ви можете ще й прочитати текст і оцінити наскільки ви його розумієте.

Для середнього – обираєте субтитри англійською, а скрипти – рідною. Таким чином, ви слухаєте, дивитесь та, якщо не розумієте – переглядаєте скрипти своєю мовою.

Для впевненого користувача англійської – рекомендуємо дивитись без субтитрів, у разі потреби переглянути скрипти англійською.

МОЖЛИВЛОВСТІ TED

На основі автентичних матеріалів ви можете розвивати навички аудіювання і критичного мислення.

Студенти аспіранти і НПП  університету можуть:

1. включатися у світовий процес розвитку і вдосконалення через ряд відео пов’язаних зі сферами роботи, технологій, економіки та освіти;

2. вчитися презентувати ідеї послуговуючись прикладом провідних діячів світу, справжніх професіоналів;

3. розвивати ключові навички 21 століття, такі як інформаційна грамотність, обізнаність у поточних подіях через аналіз реальної інформації та інфографіки;

4. застосовувати навички критичного мислення при оцінці виголошених ідей;

5. вчитися висловлюватися точно і переконливо в усній формі; знайти власний голос англійською мовою, який надихає на реальну, значущу комунікацію.

Загалом ТED надихає, мотивує, збагачує новими ідеями, робить людей більш освіченими та ерудованими.