XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Самонавчання як важливий елемент особистісного та професійного зростання

13:09, 07-06-2019

Для того, щоб володіти завжди актуальними знаннями, вміннями та навичками необхідно самовдосконалюватися. Провідним елементом самовдосконалення є  самонавчання, що є особливо важливим як після закінчення навчання ІМ в складі навчальної групи, так і для регулярного підвищення рівня володіння іноземною мовою.

Самонавчання – це форма освіти, під час якої людина навчає та виховує сама себе. Настає момент, коли у людини виникає внутрішня незадоволеність своєю діяльністю (мотив) і свідома потреба в перепідготовці, в подальшому професійному зростанні. Самоосвіта завжди має особисту значущість. Самоосвіта виникає на основі потреб, а вони реалізуються в професійній діяльності, в побуті, в процесі пізнання навколишнього середовища та вихованні в себе певних якостей з метою реалізувати себе в соціальному середовищі.

Види самонавчання:

 • побутове;
 • пізнавальне;
 • самореалізація;
 • професійне самонавчання. 

Наразі є багато способів самонавчання. Розповсюдження Інтернет технологій допомагає нам в цьому, тому що в наш час є багато освітніх Інтернет ресурсів, за допомогою яких кожна людина має можливість отримувати якісну освіту віддалено, в зручний час, навчаючись в зручному темпі та знаходячись в зручному місці.

Самонавчання допомагає актуалізувати наші знання з певної дисципліни чи вивчити щось нове з іншої галузі.

Поради для ефективного самонавчання:

 1. Оберіть ціль. 
 2. Навчайтеся послідовно.
 3. Складіть графік навчання.
 4. Створіть краще навчальне середовище.
 5. Фокусуйтеся на навчанні.
 6. Робіть нотатки.
 7. Використовуйте різні навчальні джерела.
 8. Спробуйте навчання за допомогою онлайн курсів.
 9. Використовуйте знання на практиці.
 10. Шукайте свої «слабкі місця».
 11. Зробіть самонавчання звичкою.  

Корисні ресурси для самонавчання (для вивчення іноземної мови та інших дисциплін іноземною мовою):

Якісні безкоштовні курси від викладачів провідних університетів світу, де можливо отримати знання із найрізноманітніших галузей іноземною мовою:

Корисні сайти із вивчення загальної іноземної мови:

Соціальна мережа, де можна вивчати іноземну мову, спілкуючись із носіями мови:

Відкриті безкоштовні онлайн курси для викладачів іноземної мови (для підвищення кваліфікації та актуалізації своїх знань, вмінь та навичок):

Відео, мотивуюче до самонавчання:

Таким чином, самонавчання передбачає постійну роботу над собою, яка стосується кожної сфери людського життя. Без самонавчання та потягу до самовдосконалення є неможливими успішна професійна діяльність та особистісне зростання. Самонавчання – основна складова успіху в будь-якій діяльності. Це – праця, яку кожна людина (як студент, так і викладач) повинна здійснювати над самою собою.

Читайте також

Абітурієнту

Спеціалізація: Супутникові телекомунікації та навігаційні системи

За даною спеціальністю здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій супутникового зв’язку, глобальних навігаційних систем, дистанційного зондування Землі а також забезпечення швидкого доступу до мережі Інтернет, на базі технології MPLS.

Спеціалізація: Супутникові телекомунікації та навігаційні системи

За даною спеціальністю здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій супутникового зв’язку, глобальних навігаційних систем, дистанційного зондування Землі а також забезпечення швидкого доступу до мережі Інтернет, на базі технології MPLS.

Переглядів: 2 242