Вимовляй правильно

10:05, 08-10-2019

Правильна вимова — правильна артикуляція звуків мовлення в конкретній мові і важливий елемент мовного рівня В2. Правильна вимова — сукупність орфоепічних норм, властивих тому чи іншому різновиду мови. Але найвлучнішим визначенням буде таке: правильна вимова — це те, до чого потрібно прагнути кожному.

Нові англійські мовники легко зможуть зрозуміти, як правильно вимовляти слова маючи вдалий приклад для наслідування. Незважаючи на те, що лише одне слово вимовлено неправильно, багато людей подумають, що вас зрозуміли, і тому не попросять роз'яснень. Це може призвести до дуже неприємних ситуацій!

Є два дуже важливих елемента англійської вимови, про які багато хто забуває:

1. Словесний наголос

Користуючись у мовному контексті, словесний наголос по суті відноситься до складу слова, яке найбільше наголошується.

Деякі мови, як-от іспанська, використовують акцент, щоб показати наголос, але англійська мова не пропонує такого простого вирішення. Наголос дуже важливий при розмові англійською мовою, оскільки слово може цілком змінити значення залежно від того, де ви ставите наголос.

2. Інтонація

Якщо ви не підвищували та не знижували голос у певних частинах кожного речення, ви б звучали як робот! Інтонація передбачає піднесення і падіння вашого голосу при промові в повному обсязі речень.  Неправильна інтонація може змінити значення речення або просто звучить дуже дивно для носіїв мови.  Це особливо важливо для передачі почуттів або додавання нюансів реченням.

Найпоширеніші помилки:

1. Промовляти гетероніми так само
  2. Вимова кожного голосного лише одним способом
  3. Вимова "Th" лише одним способом
  4. Вимова мовчазних букв

Ми повинні прагнути до досягнення якісної британської/американської вимови, суттєво вдосконалюючи свої знання і вміння з говоріння. Нижче ви знайдете корисні сайти для цього: