Про вивчення Irregular verbs

13:00, 18-11-2020

В Державному університеті телекомунікацій впроваджено Інноваційний зміст навчання, де зосереджена увага на посильному вивченні іноземної мови. Це дозволяє нашому студенту краще оволодіти рівнем В2 та надає йому значну   перевагу у працевлаштуванні в майбутньому.

Наступного тижня студенти-першокурсники  будуть опрацьовувати  тему 6-го юніту «Talking about the past» з  курсу English for Information technology, де увага сфокусована на вживанні минулого часу. І тут,  особливе місце займають неправильні дієслова (irregular verbs). Тож сьогодні хотілося б дати деякі поради та секрети  щодо кращого їх запам’ятовування, адже процес цей потребує  кропіткої роботи та багато зусиль.

По-перше, слід зазначити, що неправильних дієслів загалом нараховують до 500, але тих, які ми найчастіше використовуємо, значно менше.

По-друге,  не обов’язково знати всі, оскільки ми завжди можемо перевірити їх в словниках. Але запам’ятати їх реально і один із найважливіших секретів тут - вчити!

Тому важливо пам’ятати, як саме вони змінюються. Моя порада – розбити всі дієслова за типом відмінювання, для початку на ІІІ групи.

У  І групі -  будуть такі, що змінюються у кожній формі:

fly

flew

flown

forget

forgot

forgotten

see

saw

seen

У ІІ  - ті, що двічі повторюються:

say

said

come

came

come

run

ran

run

І,  нарешті, ті, що не змінюються взагалі:

cut

set

put

Потім можна розбити кожну групу на підгрупи в залежності від того, як вони звучать. Наприклад, змінюють ті самі частини:

grow

grew

grown

know

knew

known

throw

threw

thrown

send

sent

bend

bent

spend

spent

Не слід також забувати і про ті дієслова, які  є частиною інших, довших дієслів:

become

became

become

withdraw

withdrew

withdrawn

forgive

forgave

forgiven

Наприкінці, все одно залишаться дієслова, які є винятками, тому їх потрібно просто вивчити).

Зазначу, що процес створення власних таблиць – це час для вашого мозку зосередитись і добряче попрацювати з irregular verbs. Не позбавляйтесь такої нагоди.

Ось приклад однієї з таких таблиць, взятий з Інтернету:

І, наостанок, використовуйте неправильні дієслова у мові – це ще одна сходинка на шляху до досконалості. Тепер справа за вами.

Успіхів!

Науково-методичну новину підготувала
ст. викладач Зіненко А.І.