Абревіатури в англійській мові. II частина

15:15, 01-12-2020

Останнім часом спостерігається тенденція до економії мовних засобів і вдосконалення мовної форми в англійській мові.  Суть економії мовних засобів, як зазначає Н. В. Баско, в забезпеченні передачі максимальної кількості інформації за мінімальний час. Це досягається за допомогою використання абревіатур.  Абревіатура - слово, становить скорочення двох або кількох слів.

Абревіатури необхідно знати, тому що серед них є не тільки прості, але і досить важливі скорочення, які стануть в нагоді в роботі, навчанні, подорожі, діловому спілкуванні, а також  в багатьох інших сферах життя.  Часто в текстах англійською мовою зустрічаються абревіатури, які зрозумілі носіям мови, але незрозумілі для тих, хто вивчає англійську мову.

Варто зазначити, що до XIX століття латина була офіційною мовою науки, тому в підручниках і наукових роботах часто зустрічаються латинські скорочення.  Ці вирази більш характерні для письмової мови, але можуть зустрічатися і в усній:

• a.m. — ante meridiem — in the morning (вранці);
  • p.m. — post meridiem — in the afternoon (ввечері);
  • etc. — et cetera — and so on (і так далі);
  • e.g. — exempli gratia — for example (наприклад);
  • vs.— versus — against, compared to (у порівнянні з);
  • c./ca./cca. — circa — approximately (приблизно);
  • PS — Post scriptum (після написаного).

Також часто зустрічаються сленгові скорочення, які все більшого поширення набувають в електронних повідомленнях: ASAP (As soon as possible) - як можна швидше, HB2U (Happy Birthday to You) - З Днем народження тебе.

Знаючи абревіатури англійської мови, студенти стануть краще орієнтуватися в англомовній лексиці і таким чином вдосконалять мову.

Джерела:

1. Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. – с.5.
  2. Баско Н.В.  Активні словотворчі процеси в російській мові новітнього часу/ Н.В. Баско//Питання філології. - №3 4(48). - 2014. - С.79.

Науково-методичне повідомлення підготувала
доцент кафедри іноземних мов Артюшенко О.М.