Цікаві особливості англійської мови

16:14, 26-04-2021

У нашому Державному університеті телекомунікацій особлива увага приділяється вивченню студентами англійської мови.

Наразі англійська мова є найбільш розповсюдженою мовою, мовою бізнесу, науки, освіти, політики, поп-музики і кіноіндустрії. Англійською, як рідною мовою користуються 375 мільйонів осіб, а як іноземною - понад 700 мільйонів. Але попит на вивчення англійської мови, наприклад, в тому ж Китаї настільки великий, що кількість студентів, які вивчають там англійську, перевищує кількість жителів США!

Поряд з численними історичними, соціальними та економічними факторами, причиною глобалізації англійської також є і особливості самої мови. У порівнянні з іншими, англійська мова має тенденцію до чіткості і стислості, а також в ній значно менше важких для вимови сполучень приголосних звуків і варіацій голосних.

З англійською мовою пов'язано чимало корисних і цікавих фактів:

1. Англійське слово «alphabet» походить від назви перших двох букв грецького алфавіту «alpha» і «beta».

2. У реченні «The quick brown fox jumps over the lazy dog» можна зустріти кожну букву алфавіту (швидкий коричневий лис перестрибує через лінивого собаку).

3. «I am» і «I do» - найкоротші речення в англійській мові з підметом і присудком.

4. У свій час амперсенд (символ "&", в англійській мові означає союз "і") був буквою англійського алфавіту.

5. Найпоширеніші літери в англійській мові - це R, S, T, L, N, E. Найрідше використовується буква Q.

6. Точка над буквою «i» в англійській мові називається TITTLE (найменша частинка / крапелька).

7. Найдовшим словом в англійській мові, згідно з Оксфордським англійським словником, є pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis (хвороба легенів, в слові 45 літер!).

8. «Almost» - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

9. В англійській мові є слово з однієї і тієї ж голосною, яка повторюється 5 раз - «indivisibility» (єдність).

10. «Four» (чотири) - єдиний числівник в англійській мові, кількість букв якого відповідає позначається числу.

11. Слова «racecar» (гоночна машина), «kayak» (каяк / байдарка) «level» (рівень) є поліндромамі, тобто однаково пишуться і читаються справа наліво і зліва направо.

12. Єдине слово в англійській мові, що складається з 15 букв, в якому букви не повторюються - "uncopyrightable» (не охороняється авторським правом).

13. Найскладніша скоромовка в англійській мові - це "The sixth sick sheik's sixth sheep's sick".

14. А ось щодо етимології слів в англійській мові, то можна з упевненістю зазначити, що старе слово в цій мові - town, а також слова bad, gold, і apple.

15. Слово goodbye раніше звучало як ціле речення-прощання: «God be with ye» (в перекладі з староанглійскої «Нехай Бог буде з тобою»).

16. А слово goddessship - єдине слово, де приголосна буква повторюється 3 рази поспіль. Або ось ще: rhythm - найдовше слово з однією голосною.

17. А якщо хочете зламати собі язика, то можете спробувати прочитати складну англійська скоромовку «The sixth sick sheik's sixth sheep's sick».

Це, звичайно ж, далеко не повний список родзинок англійської мови. Пропонуємо вам пошукати їх ще під час вивчення англійської мови, а викладачі кафедри англійської мови ДУТу допоможуть вам у цьому. Бажаємо успіхів!

Повідомлення підготувала старша викладачка кафедри англійської мови
Гандзюра Людмила Олександрівна