Що має знати кожний про англійську пунктуацію

09:16, 16-11-2021

Знаки пунктуації, займаючи мало місця, виконують важливі функції: поділ кількох думок, співвідношення однієї думки з іншою, уточнення значень та позначення потрібної інтонації.

Пунктуація у реченні

В офіційному і напівофіційному стилях  англійської мови пропозиція вважається найменшою текстовою одиницею. Будь який  фрагмент тексту, крім назв, у якому немає явного прихованого іменника чи дієслова, вважається неприйнятним.

Більшість пропозицій в англійській мові, як правило закінчуються точкою, запитальні та оклику пропозиції – знаком питання і знаком оклику відповідно.

Jane is preparing for the New Year party.

When are you going to finish house affairs today?

I bought a new car!

Запитальні та оклику речення частіше коротше оповідальних, хоча в англійській граматиці немає суворих вказівок про довжину речень. Бажано, щоб пропозиції не перетворювалися  на нескінченно тягнучі і не заплутували читача.

Якщо пропозиція, написана вами, виявилася занадто довгою, розбийте її на кілька коротких простих речень, відокремивши їх точками.

Неправильна пунктуація: Jane will join the conference tomorrow morning, it is dedicated to the ecological situation in the world and garbage recycling, there will be about twenty reports,  on the problem and  Jane will be the first to speech.

Правильна пунктуація: Jane will join the conference tomorrow morning. It is dedicated to the ecological situation in the world and garbage recycling. There will be about twenty reports on the  problem. Jane will be the first to speech.

Коми

Кома є другим за значимістю знаком пунктуації у реченні після точки.  Крім того,коми можуть використовуватися для розділення частин тексту, які не є повними реченнями. Йдеться про вступні слова і фрази, придаткові речення, прикметники, або перерахування однорідних членів.

Last month, I was pretty ill to work hard.

Mike, you have broken the junior record in jumping!

The exhibition, a huge variety of six thousand canvases, will be held till March.

My dog came back wet, smelly, and dirty.

During his car repair, he had to arrange the new brakes, tires, and clutch system.

У деяких випадках повні та незалежні пропозиції слід об’єднувати у складніші за допомогою союзів but, and, or, so, nor, yet. Така практика зустрічається у науковій письмовій англійській мові та покликана підтримувати професійний стиль мови.

The presentation is going to be long, so the organizers plan two coffee-breaks.

У реченнях з прямою мовою коми відокремлюють слова автора від  цитати:

Father entered my room and said, «Come on, I need your hand in the yard»

В американському варіанті запису дат, а також у довгих числівниках перед кожними трьома цифрами не обійтися без коми:

December 15, 2021

The company earned this year $11,200,000