Сучасна інтерактивна освіта в документно-інформаційній сфері: від теорії до практики

17:11, 24-12-2017

Цього тижня викладачі кафедри документознавства та інформаційної діяльності взяли участь в роботі науково-методичного семінару «Особливості сучасної інтерактивної освіти».

Головними спікерами стали завідувач кафедри С.М. Петькун та доцент кафедри Р.В. Аташкаде.

Доповідачі зазначили, що розвиток сучасної системи освіти вимагає від викладача вищої школи активного впровадження в навчальний процес новітніх освітніх методів. Інноваційне навчання має бути орієнтованим на формування готовності особистості не лише до практичного застосування фахових компетенцій у професійній діяльності, а й до динамічних змін у соціумі, враховуючи розвиток здібностей до творчості, різноманітних форм мислення, а також здатності до комунікації з іншими людьми.

Саме інтерактивні методи навчання сприяють кращій адаптації студентів до майбутньої фахової діяльності, допомагають мотивувати їх навчання, сприяють соціалізації та професійному вдосконаленню кожного, дають можливість перевірити на практиці, розвинути й інтегрувати сформовані переконання, вміння, навички та здібності.

Оскільки одним із завдань документно-інформаційної освіти є необхідність зменшення розриву між теорією та практикою, саме інтенсивне впровадження в навчання майбутніх фахівців з документознавства та інформаційної діяльності, інформаційних аналітиків, спеціалістів зі зв’язків з громадськістю сучасних інтерактивних методів навчання, сприятиме подоланню цього розриву та призведе до якісної зміни педагогічного процесу.