Інноваційний підхід у навчанні документознавців та інформаційних аналітиків

10:12, 26-04-2019

Студенти-документознавці та інформаційні аналітики, які навчаються в Державному університеті телекомунікацій, знайомляться з курсом «Копірайтинг та основи редагування». Згідно з вимогами роботодавців майбутні фахівці повинні вміти швидко дібрати інформацію, систематизувати, написати іміджеву статтю чи інший PR-текст, використати дібрану інформацію в ділових паперах.

А це вимагає інноваційного підходу до змісту навчання. Викладачі кафедра документознавства та інформаційної діяльності, доценти Т. М. Сидоренко та Л. Г. Стороженко, ураховуючи потреби сучасності, учать студентів, як писати різні види іміджевих текстів – бекграундери, прес-релізи, байлайнери, новини, наголошують на особливостях SEO-копірайтингу; формують уміння створювати нейми та слогани компаній.

Під час занять із копірайтингу та основ редагування вихованці вивчають коректурні знаки, ознайомлюються з основами редагування, видами редакторських виправлень. Добротною практикою є робота в парах: студенти пишуть іміджеві тексти, потім міняються ними, дають оцінку тексту товариша як копірайтери та редагують текст у ролі коректорів (після цього роботу перевіряє викладач).

Інноваційним є й те, що навчальну дисципліну «Копірайтинг та основи редагування» викладають, окрім державної, ще й англійською мовою. Студенти вивчають фахові міжнародні терміни, удосконалюють мовні навички, поглиблюють знання з граматики англійської мови, практикують у написанні документації мовою міжнародного спілкування.