Сучасні технології дистанційного навчання на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності

15:25, 30-10-2020

Реалії сьогодення змінюють встановлені роками механізми життя людства, адже досить гостро та безапеляційно поставлено запитання: чи зможуть функціонувати ключові сфери, інституції суспільного життя під час вимушеної самоізоляції, карантину та необхідності залишатись вдома? Для складання цього іспиту людству не надано було багато часу. Вочевидь, стрімкий злет інтеграції інформаційно-комунікаційних технологій, on-line-інструментів у життя суспільства останніми роками був підготовкою для складання вищеозначеного іспиту.

В Державному університеті телекомунікацій з 2013 року функціонує дистанційне навчання. Його основою стала система Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) яка, за визначенням її розробників, є «….модульним об'єктно-орієнтованим динамічним навчальним середовищем, або просто платформою для навчання, яка надає викладачам, студентам та адміністрації широкий набір інструментів для дистанційного комп'ютеризованого навчання».

Науково-педагогічний склад кафедри документознавства та інформаційної діяльності активно використовує Moodle у навчальному процесі. Викладачами кафедри розміщено усі необхідні навчальні матеріали за дисциплінами, а також тестові завдання для проведення поточного та підсумкового контролю.

Для проведення on-line занять, крім системи Moodle, викладачами кафедри в навчальній лабораторії «Віртуальний офіс» №518 паралельно використовується інформаційні платформи Zoom та Discord.

Таке навчання надає можливість побудови цілісної системи дистанційного навчання Університету, надання консультацій та захист курсових робіт, проведення наукових досліджень, адміністрування та супровід системи дистанційного навчання нашого університету.