Інформація озброює, технології єднають, культура гармонізує

13:30, 28-04-2021

Інформація озброює, технології єднають, культура гармонізує: лекція єднання за участю кафедри документознавства та інформаційної діяльності

22 квітня 2021р. в рамках Лекції єднання «ІНФОРМАЦІЯ ОЗБРОЮЄ, ТЕХНОЛОГІЇ ЄДНАЮТЬ, КУЛЬТУРА ГАРМОНІЗУЄ», організованої Західноукраїнським національним університетом, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій, доц. С.М. Петькун та викладачі кафедри взяли участь у заході.

У ході лекції з доповіддю виступила завідувач С.М. Петькун; обговорювалися питання взаємовигідних і тривалих партнерських відносин у сфері інформаційно-комунікаційної діяльності з метою сприяння розвитку інформаційної науки та освіти, популяризації наукових знань, обміну досвідом.

Головною метою заходу є активізація освітньо-наукового співробітництва; обмін практичним досвідом підготовки фахівців гуманітарного профілю галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» у закладах вищої освіти Києва, Харкова, Полтави, Вінниці, Дніпра, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Маріуполя, Кременчуга, Сум, Миколаєва, Тернополя та ін.;  привернення уваги провідних освітніх осередків до нових перспектив, що відкриваються на українському ринку освітніх послуг, зокрема, внутрішньої академічної мобільності; демонстрація змін у формуванні позитивного іміджу спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» в Україні та за її межами.

Пріоритетними напрямами обговорення були:

1. Нові підходи до підготовки фахівців галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»;
  2. Універсальність спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» у сучасному інформаційному суспільстві;
  3. Організація роботи зі стейкхолдерами: виклики і можливості;
  4. Ринок вакансій для випускників спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»;
  5. Працевлаштування випускників галузі знань 02 «Культура і мистецтво» спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»: можливості, перспективи, реалії;
  6. Досвід міжнародної співпраці в підготовці здобувачів освіти галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності»;
  7. Шляхи та способи популяризації спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» в умовах сьогодення;
  8. Дуальна, неформальна та інформальна освіта для студентів галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»: проблеми та шляхи вирішення;
  9. Роль виховних заходів у формуванні компетентностей фахівців: досвід закладів вищої освіти;
  10. Дієві традиційні/інноваційні освітні методики в підготовці фахівців галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»;
  11. Цифрова трансформація регіону: можливості та виклики для здобувачів галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»;
  12. Роль фахівців у збереженні історико-культурної пам'яті.