Міжнародний круглий стіл кафедри документознавства та інформаційної діяльності

11:59, 13-05-2021

12 травня 2021 р. відбувся Міжнародний круглий стіл «ІНФОРМАЦІЯ ТА СОЦІАЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ СУЧАСНОГО СВІТУ: ТРЕНДИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ», організований в онлайн-форматі кафедрою документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій.

У ході роботи круглого столу було розглянуто питання розвитку сучасного інформаційного суспільства, перехід до інформаційних технологій.

На заході акцентувалося на невпинному збільшенні інформаційних обсягів, що спонукає до необхідності приведення рівня освіти у відповідність до поставлених вимог, пошуку нових форм і методів підвищення практичної значимості результатів навчання у навчальних закладах. Однією з таких форм є інформаційно-комунікаційний тип освіти, активно й доцільно застосовуваний у сучасному навчальному процесі. Однак відкритим залишається питання історії становлення, динаміки розвитку та сучасного стану інформаційно-комунікаційної освіти в Україні та світі.

Тому такого типу наукові заходи потрібні, вони стимулюють до наукового пошуку, дають можливість знаходити відповідь на досі не розв’язані питання. Головною метою заходу є активізація освітньо-наукового співробітництва; обмін практичним досвідом підготовки фахівців гуманітарного профілю (галузь знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальність 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» у ЗВО Києва, Львова, Тернополя, Переяслава-Хмельницького та ін.;  привернення уваги провідних освітніх осередків до нових перспектив, що відкриваються на українському ринку освітніх послуг, зокрема внутрішньої академічної мобільності; демонстрація змін у формуванні позитивного іміджу спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» в Україні та за її межами.

Документознавці, фахівці з інформаційної справи та соціальних комунікацій ділилися своїми підходами та перспективним баченням. Учасники мали можливість слухати і аналізувати доповіді завідувача кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій к. і. н., доц. Петькун С.М.,  к. і. н., доц. Климової К.І., д. і. н., доц.  Довбищенка М.В., д. і. н., доц. Січкаренко Г.Г. Взяли участь у роботі круглого столу завідувач кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету, проф. Палєха Ю.І. завідувач кафедри документознавства та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди Зленко А. М.

До роботи круглого столу активно долучилися всі викладачі кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій, обговорювалися питання взаємовигідних і тривалих партнерських відносин у сфері інформаційно-аналітичної діяльності з метою сприяння розвитку інформаційної науки та освіти, популяризації наукових знань, обміну досвідом.

Дякуємо за співпрацю та сподіваємося на подальші наукові зустрічі!