XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Фахівці мереж мобільного зв’язку і цифрового телерадіомовлення: захист бакалаврських робіт

15:58, 16-06-2015

Якість підготовки професійних кадрів в області мобільних телекомунікацій багато в чому визначає майбутнє технологій. А це говорить про велику значущість освіти в цьому напрямку. Фахівців у сфері бездротових технологій випускають як університети, так і коледжі. Вони пропонують безліч напрямів підготовки, спеціальностей і профілів.

У Державному університеті телекомунікацій на кафедрі радіотехнологій здійснюється підготовка фахівців за одною із найкращих спеціальностей «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення». Ця спеціальність  охоплює новітні радіотехнології надання мобільних мультимедійних та інформаційних послуг на планшети, смартфони, iPhone та інші інтелектуальні комп'ютерні пристрої нового покоління. Первинні посади випускника цієї спеціальності - інженер засобів радіо і телебачення, інженер з впровадження та експлуатації новітніх мобільних і бездротових мереж, технічний фахівець з відео та аудіо монтажу, інженер з технічної підтримки обладнання мобільних і безпроводових мереж.

Підготовку фахівців з технологій  надання мобільних медіа-послуг здійснюється для операторів стільникового зв’язку «МТС Україна», «Київстар Дж.Ес.Ем.», «Астеліт», провайдерів Інтернет послуг, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, відділів радіомоніторингу операторів бездротового зв’язку, ТОВ «Саттелеком».

Сьогодні 16 червня в Центрі високих інфокомунікаційних технологій кафедри радіотехнологій студенти напряму «Радіотехніка» групи РТД-41 Гайовий Ігор, Артеменко Галина, Волошенко Андрій, Карась Іван, Золотонишин Максим, Кульчицький Роман, Вишняк Олег, Гардюто Олексій, Воробйов Сергій, Слєпих Віктор, Лукас Ігор і Безуглий Олег успішно захистили свої перші бакалаврські роботи. Державна екзаменаційна комісія відмітила творчі роботи Кульчицького Романа, Гайового Ігоря, Артеменко Галини, Волошенко Андрія, Карась Івана.

Метою бакалаврської атестаційної роботи Кульчицького Романа було  – проведення комплексних досліджень характеристик і особливостей побудови цифрових радіорелейних ліній, за допомогою програмного комплексу ProfEdit4.0. Розглянуті основні принципи побудови ЦРРЛ прямої видимості; визначено особливості РРЛ; проведено аналіз основних характеристик стандартів РРЛ; розглянуто надійність радіорелейних ліній зв'язку. Визначені основні вимоги до антен, що використовуються на РРЛ; досліджені різні види антен, що використовуються в РРЛ: рупорно-лінзова антена, рупорно-параболічна антена, перископічна антенна система, антена Кассергена, антени пасивної ретрансляції для РРЛ, антени для космічного радіозв’язку. Досліджені особливості проектування РРЛС в сучасних умовах; розглянуті призначення та основні можливості програмного комплексу ProfEdit4.0,  інсталяція, початковий запуск і установка основних параметрів ProfEdit4.0, побудова, редагування, перегляд і збереження поздовжнього профілю РРЛ, побудова та редагування поздовжнього профілю рельєфу місцевості, нанесення меж і висотних характеристик лісу і забудови, а також меж ділянок водної поверхні, перегляд зображення поздовжнього профілю та збереження поздовжнього профілю; проведено розрахунок та побудова РРЛ за допомогою програмного комплексу ProfEdit4.0

У ході виконання дипломної роботи Волошенко Андрій  провів аналіз  технічних можливостей системи програм звукового мовлення та дослідив тракт формування програм мовлення. У даній роботі велику увагу було приділено обробці звукових сигналів, у тому числі цифровій обробці, як основному чиннику, що визначає якість мовної передачі в цілому.

Дослідженню радіотелефонів систем стільникового зв'язку GSM-900/1800 та UMTS торгівельної марки CAT моделі B15Q SMARTPHONE була присвячена робота Вишняка Олега.  

Основним завданням кваліфікаційної роботи Артеменко Галини було: проаналізувати актуальні проблеми забезпечення електромагнітної сумісності  радіоелектронних засобів, виявити недоліки, актуальність і перспективу сучасних технологій мобільного радіозв’язку, які дають змогу досягти найбільш ефективного використання радіочастотного ресурсу України, мають відмінні показники електромагнітної сумісності з різними радіоелектронними засобами,  крім того будуть забезпечувати,  найвищій показник надання якісних телекомунікаційних послуг, завадостійкого, конфіденційного рухомого і стаціонарного зв’язку. Важливим аспектом роботи є: аналіз питань для можливого використання, модернізації, забезпечення високої якості, конфіденційності та захищеності систем урядового зв’язку.

Сайко в.Г. 249-25-04

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2022 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Телекомунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. 

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. 

Переглядів: 5 537