20 вересня - День винахідника і раціоналізатора

13:48, 15-09-2015

Не секрет, що достаток різноманітних ідей, характерне для України, є наслідком, зокрема, університетської методології організації освіти (середньої і вищої), заснованої на обов'язковому знанні учнями всіх основних предметів (а не тільки тих, які входять в спецкурс). Завдяки саме такому утворенню формується широкий і грунтовний погляд на світ, генерується інтерес до пізнання і здатність до творчої та інноваційної діяльності, з'являються високі людські устремління. Це, в результаті, сприяє появі великої кількості творчо активних людей, чудових ідей, створює потужний творчий та інноваційний потенціал, який треба «підперти» інноваційною діяльністю на основі ефективних технологій роботи з інноваціями та відповідною системою. Адже «... навіть видатні уми потребують у механізмі збору, оформлення, просування і розподілу плодів розумової діяльності. Тільки організація здатна надати процесу послідовність і безперервність, без яких інтелектуальні працівники не можуть ефективно працювати. Тільки організації під силу перетворити їх спеціальні знання в результат [ Стюарт Т., Богатство от ума. – Минск, 1998. – 346 с.].

Тим більше, що деякі людські якості, необхідні для такого зростання і формуються в процесі творчого розвитку, заважають, суперечать тим якостям, які потрібні на наступних етапах інноваційного розвитку ідеї. Наприклад, мужність вченого-винахідника, організатора і комерсанта принципово різні. Ф. Шиллер ще у XVIII ст. глибоко і абсолютно справедливо показав величезну творчу та інноваційну різницю між ученим з «філософським розумом» і «хлібним вченим», між їх професійної ефективністю (тобто здатністю добувати і оцінювати знання) [Шиллер Ф. В чем состоит изучение мировой истории и какова цель этого изучения. – Москва – Ленинград; Academia, 1937. – т. VII. – с. 595-612.].

Тому очевидно, що досягнення соціальної ефективності вимагає, і все жорсткіше, своєчасного підключення до особистісно-соціальному розвитку ідеї (інноваційному процесу) людей з іншими талантами, можливостями, знаннями, вміннями, досвідом, зберігаючи при цьому соціальну гармонію, загальний рух до досконалості, а ні до руйнування духу і самого життя.

20 вересня кожного року в Україні – святковий день для творчих людей, винахідників і раціоналізаторів. В цьому році винахідники кафедри радіотехнологій університету Сайко В.Г. і  Казіміренко В.Я. спільно з розробниками СП «Інститут електроніки та зв`язку УАННП», яке очолює академік Наритник Т.М., прийняли участь у  Всеармійському конкурсі «Кращий винахід року» (2015) та подали необхідні конкурсні матеріали (патент України на корисну модель № 96519 від 10.02.2015 року «Мікрохвильова інтегрована телерадіоінформаційна система  мультисервісного радіодоступу UMDS-NGN» – номінація “Техніка зв`язку”).

Шановні друзі, винахідники і раціоналізатори!

З нагоди святкування Дня винахідника і раціоналізатора щиро вітаємо всіх науковців, винахідників та раціоналізаторів. Завдяки вашим інноваційним розробкам зростає науково-технічний потенціал, наукова і культурна спадщина України.

У цей святковий день бажаємо Вам добра, благополуччя, віри при вирішенні складних творчих завдань, міцного здоров`я, творчого натхнення, миру і благополуччя у ваших родинах. Всього Вам самого-самого найкращого. Успіхів в реалізації планів та ідей!

Колектив кафедри радіотехнологій

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення