Співпраця кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій з провідними світовими телекомунікаційними компаніями

15:24, 26-09-2016

Активна співпраця кафедри мобільних і відеоінформаційних технологій з провідними світовими телекомунікаційними компаніями Nokia, Alcatel-Lucent, Ericsson і ZTE сприяла підписанню міжнародних угод (Меморандумів про співпрацю).

З представниками компанії ZTE на базі мобільного комплексу обладнання CDMA2000 створена спеціалізованої науково-навчальної лабораторії для підготовки та підвищення кваліфікації фахівців мобільного та бездротового зв`язку. В дійсний час на даному обладнанню разом з фахівцями ZTE проводяться спеціалізовані курси для студентів університету за напрямом "Мобільні мережі покоління CDMA 2000 та WCDMA: архітектура і особливості технічної експлуатації".

Спільно з фахівцями представництва компанії Alcatel-Lucent на кафедрі розгорнутий фрагмент бездротової мережі MobileWi-MAX стандарту 802.16e, на базі якої проводиться підготовка і підвищення кваліфікації фахівців бездротових мереж доступу за напрямом "Широкосмугові мережі бездротового зв'язку Wi-MAX: побудова, практичне планування й технічна експлуатація".

Для  забезпечення якісної підготовки спеціалістів за напрямом «Мобільні та відеоінформаційні технології» були підписані договори про співпрацю з представництвами компаній Ericsson та Nokia. Це дає можливість використовувати  спеціалізовані корпоративні курси даних компаній для більш поглибленого вивчення питань експлуатації новітнього бездротового широкосмугового доступу.

В найближчий час планується спільно з фахівцями представництва компаній National Instrumentsна кафедрі мобільних та відеоінформаційних технології розгорнути фрагмент широкосмугової бездротової мережі 4-го покоління стандарту LTE, на базі якої буде проводиться підготовка студентів за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення» і підвищення кваліфікації фахівців мобільних мультисервісних радіомереж по курсу "Радіосистеми UMTS і LTE: технічні аспекти побудови, практичне планування й оптимізація радіомереж ІМТ".

Колектив кафедри мобільних і відеоінформаційних технологій наполегливо працює над посиленням практичної складової в навчальних планах підготовки студентів та підтвердженням сформованості професійних компетенцій наших випускників міжнародними сертифікатами вендорів.

Видача відповідних сертифікатів можлива лише при складанні сертифікованих тестів у тестових центрах, що визнаються лідерами світового ринку виробництва телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення.

Найбільшою компанією, що надає свої послуги на світовому ринку дистанційного навчання і освітніх послуг є компанія Pearson VUE (Pearson Virtual University Enterprises), в якій працює понад 40 тисяч осіб. Наш Університет став першим навчальним закладом міста Києва, що має в своєму складі відповідний центр.

Це дозволяє, не звертаючись до комерційних центрів тестування, безпосередньо в Університеті здійснювати сертифікацію студентів спеціалізації «Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення» за офіційно визнаними програмами тестування декількох десятків виробників телекомунікаційного обладнання та програмного забезпеченнялідерами серед яких є: Ericsson, Nokia, ZTE, Cisco, Apple, Microsoft, IBM, Linux та інші.

Завідувач кафедри Мобільних і відеоінформаційних технологій

Д.т.н., професор Сайко В.Г. тел. (044) 249-25-04